Unreal Engine 3 pojawi się na iPhonie 3GS

Unreal Engine 3 pojawi się na iPhonie 3GS
Zbigniew Kowal

23.12.2009 06:19, aktual.: 23.12.2009 07:19

Firma Epic Games pochwaliła się serwisowi AnandTech, że w chwili obecnej pracuje nad zaimplementowaniem ich najnowszego silnika graficznego Unreal Engine 3 na iPhone’a. Informacja brzmi sensacyjnie i niewiarygodnie, ale udostępniony materiał filmowy nie pozostawia żadnych złudzeń.

Unreal Engine 3 to najnowsza edycja popularnego silnika i jedna z najbardziej zaawansowanych technologii jakie w chwili obecnej istnieją na rynku. Niektórzy porównują ją nawet do grafiki filmowej. W 2007 roku pojawiła się pierwsza gra wykorzystująca ten silnik – Unreal Tournament 3. Kilka miesięcy później dzięki silnikowi przeniesiono hit z Xbox’a 360 Gears of War na PC. W obydwu przypadkach mieliśmy do czynienia z przepiękną grafiką. Poniższe demo potwierdza, że „nierealne” właściwości silnika można wykorzystać również na platformie Apple’a:

Unreal Engine 3 on the iPhone 3GS/iPod Touch 3rd Gen

Jak widać, model sterowania z wirtualnymi „stickami” sprawuje się całkiem dobrze. Animacja chodzi płynnie. Efekty świateł również dają radę. Na razie jest to tylko wersja demo gry Unreal Torunament 3. Zupełnie niedopracowany kawałek kodu, który powinien z każdym dniem wyciskać z iPhone’a coraz więcej.

Silnik Unreal Engine 3 do swojej pracy wymaga OpenGl 2.0 co niestety w chwili obecnej pozwala używać go na iPodach Touch 3 generacji oraz iPhone’ach 3GS. Starsze modele jak na razie muszą obejść się smakiem, chociaż nie wykluczone, że programiści z Epic Games znajdą sposób również i na to.

Obraz

Źródło: anandtech.com

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)