UOKiK - bezpłatne e‑porady prawne online dla konsumentów

UOKiK: e-pomoc na problemy z operatorem (fot.: UOKiK; Flickr/ilamont.com)
UOKiK: e-pomoc na problemy z operatorem (fot.: UOKiK; Flickr/ilamont.com)
Kira Czarczyńska

19.07.2012 20:00, aktual.: 19.07.2012 22:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Coraz więcej spraw, w tym urzędowych, załatwiamy online. Jest to sposób wygodny i szybki, co zauważył także UOKiK. Od wczoraj działa przy nim centrum elektronicznych porad, z którym można się skontaktować się drogą mailową. E-porady mają pomóc wszystkim, którzy napotykają na problemy w relacjach z przedsiębiorcami - na przykład ze swoim operatorem.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował na swoich stronach o uruchomieniu nowej możliwości kontaktu w sprawach spornych pomiędzy klientem a dostawcą towarów czy usług, na przykład telekomunikacyjnych. Za pośrednictwem poczty elektronicznej pomocy udzieli nam Stowarzyszenie Konsumentów Polskich.

Na pomoc specjalistów, także z zakresu prawa, liczyć może każdy konsument mający problem z nieuczciwym przedsiębiorcą. Można uzyskać poradę w spornej sprawie, ale również wyjaśnienie rozmaitych kwestii dotyczących umów, zasad obowiązujących usługodawcę czy zawartych w dokumentach i regulaminach sprzecznych z prawem zapisów.

Teraz nie trzeba już nawet dzwonić. Wystarczy skorzystać ze specjalnego adresu e-mail:

Pomoc prawna udzielana online jest dla konsumenta bezpłatna. W wypadku gdy sprawa wymaga bezpośredniej konsultacji eksperta, dyżurujący prawnicy wskażą właściwą instytucję lub organizację, do której można się udać po bardziej szczegółowe informacje i pomoc.

UOKiK przypomina przy okazji, że od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00 można skorzystać także z bezpłatnej infolinii konsumenckiej. Darmowych porad pod jej numerem - 800 007 707 - udziela Federacja Konsumentów.

Źródło: UOKiK

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)