Update 2 dla Windows Phone 8.1 poprawi kolejną denerwującą wadę systemu

Update 2 dla Windows Phone 8.1 poprawi kolejną denerwującą wadę systemu02.09.2014 07:29
Update 2 dla Windows Phone 8.1 poprawi kolejną denerwującą wadę systemu
Mateusz Żołyniak

Już wkrótce Microsoft może wyeliminować bardzo denerwującą mnie wadę mobilnych okienek. Update 2 dla WP8.1 wniesie zapewne również kilka innych zmian.

Ogólnie bardzo dobrze korzysta mi się z Windows Phone'a, ale system ten wciąż ma pewne, dość denerwujące wady. Jedna z nich dotyczy fatalnej ergonomii korzystania z Ustawień. Panel ten obecnie jest tak chaotycznie posegregowany, że naprawdę ciężko się w nim odnaleźć. W zasadzie wygląda to jakby funkcje były losowo dodawane do ustawień, a tych z kolejnymi aktualizacjami przybywa. Całe szczęście, wkrótce ma się to zmienić.

W sieci pojawiły się pierwsze konkrety dotyczące Update 2 dla Windows Phone 8.1, który będzie znany również jako wydanie GDR2 (general distribution release). Wnieść ma on pakiet nowych poprawek i zmian. Wśród nich najprawdopodobniej pojawi się alfabetyczne sortowanie Ustawień oraz opcja wyszukiwania odpowiednich zakładek (zapewne po literkach alfabetu tak jak w menu z aplikacjami). Nie jest to może moje wymarzone rozwiązanie (lepiej sprawdziłoby się grupowanie funkcji), ale z pewnością pomoże w lepszym poruszaniu się we wciąż rosnących ustawieniach systemu.

Update 2 dla WP8.1 ma również dodać przycisk zarządzania transferem danych do centrum powiadomień, który pozwoli na szybkie uruchamianie/wyłączanie modułu 3G/LTE. Dziwił mnie jego brak w podstawowym wydaniu, ale najwyraźniej ktoś zapomniał o tej małej opcji. Najważniejsze zmiany w GDR2 dotyczyć będą jednak rozszerzenia wsparcia sprzętowego. Wraz z aktualizacją producenci mają mieć możliwość korzystania z ekranów QHD czy nowych układów Qualcomma, w tym Snapdragona 805. Wsparcie dla 64-bitowych układów pojawi się zapewne w przyszłym roku wraz z wejściem Windows Phone 9.

Kolejna aktualizacja wprowadzi również Cortanę na kolejne rynki, ale wciąż nie spodziewałbym się wśród nich Polski. Update 2 powinien zostać zaprezentowany najpóźniej w październiku i w pierwszej kolejności trafi do użytkowników Preview for Developers.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)