Ups! Google niechcący wypuścił aktualizację do Androida 11 beta

Ups! Google niechcący wypuścił aktualizację do Androida 11 beta

Ups! Google niechcący wypuścił aktualizację do Androida 11 beta
Źródło zdjęć: © Indranil Aditya/NurPhoto via Getty Image
Patryk Korzeniecki
02.06.2020 10:55, aktualizacja: 02.06.2020 13:00

Android 11 w wersji deweloperskiej został wydany w lutym, ale Google wciąż nie ruszył z otwartymi testami beta. Przynajmniej oficjalnie, bo wygląda na to, że przez pomyłkę ich start się odbył.

Google zaplanował na 3 czerwca Beta Launch Show. Niestety wirtualny pokaz Androida 11 został przełożony na bliżej nieokreślony termin. Okazuje się jednak, że niektórzy otrzymali wersję testową już teraz - prawdopodobnie przypadkowo.

Google niechcący wypuszcza betę Androida 11. Co nowego?

Niektóre Google Pixele 4 XL, według doniesień Mishaala Rahmana z XDA Developers, otrzymały aktualizację do jeszcze niezapowiedzianej bety nadchodzącego Androida 11. Rahman podzielił się odkrytymi przez siebie zmianami względem wydania deweloperskiego. Co nas czeka?

Google wprowadził zauważalne zmiany w interfejsie. W nowej wersji systemu wprowadzono 3 nowe kształty ikon, które widzicie poniżej.

Mishaal Rahman / Twitter
Mishaal Rahman / Twitter

Android 11 beta wprowadza też zmodyfikowane menu zasilania. Kontrolki dotyczące wyłączania i blokowania smartfonu oraz dzwonienia na numer alarmowy zostały przeniesione na górę. Na dole zaś znalazło się miejsce na przyciski urządzeń smart-home oraz karty bankowe i lojalnościowe powiązane z Google Pay.

Google zmieniło także nieco wygląd wskazówek i sugestii, które w becie mogą pojawiać się u dołu ekranu. Firma udostępniła też sporo opcji do kontrolowania ich zachowania.

Android 11 beta dodaje też nowe opcje dotyczące dymków aplikacji, zmodyfikowany ekran odtwarzacza w panelu powiadomień i kilka innych zmian związanych z interfejsem. Zmian ma być dosyć sporo, jednak nie jest to znaczące przeprojektowanie interfejsu rodem z MIUI 12.

Poprzednie doniesienia mówią za to o tym, że Google w Androidzie 11 może wprowadzić mechanizm podwójnego partycjonowania, dzięki któremu w razie nieudanej aktualizacji telefon nie zamienia się w cegłę. Ponadto ma oferować lepsze wsparcie dla ekranów z otworami i wyświetlaczy wodospadowych, wydzieloną sekcję komunikatorów w powiadomieniach czy możliwość aktualizacji jeszcze większej ilości komponentów aplikacji z poziomu Google Play.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)