Urządzenie z iOS jako głośnik AirPlay

Urządzenie z iOS jako głośnik AirPlay

airplay
airplay
Krystian Bezdzietny
19.12.2010 16:00, aktualizacja: 19.12.2010 17:00

AirPlay to usługa, którą Apple wprowadził na pokłady iOS wraz z najnowszym oprogramowaniem 4.2.1. Jej zadaniem jest strumieniowe przesyłanie muzyki z iPhone'ów/iPadów/iPodów touch do AppleTV, co pozwala na bezprzewodowe słuchanie muzyki. Pewni deweloperzy postanowili skorzystać z możliwości nowej funkcji i stworzyli AirPlaySpeakers, czyli program, który umożliwia słuchanie muzyki z iTunesa w jednym z urządzeń iOS.

Zasada działania aplikacji jest bardzo prosta. Instalujemy na naszym urządzeniu AirPlaySpeakers, a następnie wybieramy je podczas odtwarzania z poziomu iTunes i voila - dźwięk jest transmitowany do naszej iZabawki. Co ciekawe, jeśli podłączymy do iPhone'a czy innego urządzenia z iOS głośniki przez mini-jack, to uzyskamy efekt strumieniowego przesyłania dźwięku do kina domowego bez potrzeby korzystania z AppleTV. Jak tego dokonać?

Po pierwsze, nasz odtwarzacz musi mieć odblokowane oprogramowanie 4.2.1. Drugim wymogiem jest zainstalowany program iTunes w wersji 10.1. Pozostaje jeszcze połączenie WiFi - zarówno komputer, jak i urządzenie z iOS muszą być połączone z tym samym punktem dostępowym.

Poradnik

Od tej pory dźwięk powinien być odtwarzany za pośrednictwem głośnika naszego urządzenia (w moim wypadku jest to iPhone). Co ciekawe, iTunes pozwala zarządzać głośnością nadawanego dźwięku nie tylko na jednym, ale kilku odtwarzaczach. Oznacza to, że jeśli np. będziemy w posiadaniu 10 urządzeń z iOS zaopatrzonych w AirPlaySpeaker, to będzie można stworzyć małą orkiestrę, a to wszystko z jednego iTunesa. Ponadto dźwięk może być odtwarzany symultanicznie w głośnikach komputera i np. iPhone'a.

Niestety, AirPlaySpeaker ma pewien minus. Po wygaszeniu ekranu podczas odtwarzania odbierany dźwięk będzie się nieco zacinał, co jest wielką niedogodnością. Jednak gdy urządzenie jest w trybie gotowości, to wszystko działa bez zarzutów, w pełni synchronicznie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)