Najlepsze usługi multimedialne, które można dokupić u polskich operatorów

Najlepsze usługi multimedialne, które można dokupić u polskich operatorów

Usługa z materiałami na żądanie (Video on Demand) dostępna na różnych urządzeniach
Usługa z materiałami na żądanie (Video on Demand) dostępna na różnych urządzeniach
Źródło zdjęć: © depositphotos.com
Mateusz Żołyniak
14.02.2017 15:08, aktualizacja: 15.02.2017 13:48

Polscy operatorzy od dawna oferują nie tylko rozmowy, wiadomości SMS/MMS czy internet mobilny, ale i całą masę dodatkowych usług. Oto dostępne w rodzimych sieciach rozwiązania multimedialne, które klienci mogą dokupić do abonamentów.

W ofertach operatorów polskich sieci komórkowych - oczywiście poza standardowymi usługami - znaleźć można sporo dodatkowych opcji, jak usługi bankowe czy pakiety rodzinne, a niektórzy oferują nawet energię elektryczną. Na początku skupimy się jednak na rozwiązaniach multimedialnych, które mogą dostarczyć rozrywki klientom abonamentowym.

Muzyka

Jedną z najbardziej popularnych opcji są serwisy streamingu muzyki. Usługi te dają użytkownikom dostęp do ogromnych baz utworów (nawet ponad 40 mln), których można słuchać online, a nawet pobierać wybrane kawałki/płyty i słuchać ich offline. Jedynym warunkiem jest uiszczenie miesięcznej opłaty.

Opłaty za Tidala i inne usługi streamingu muzyki (m.in. Spotify) można wliczać do abonamentów
Opłaty za Tidala i inne usługi streamingu muzyki (m.in. Spotify) można wliczać do abonamentów

Operatorzy w przypadku wybranych serwisów wliczają ją do abonamentu, a do tego mogą oferować nielimitowany transfer danych podczas korzystania z konkretnych aplikacji (za darmo lub za drobną opłatą - 5 zł). W polskich sieciach dostępne są następujące usługi:

 • Play - serwis Tidal - 19,99 zł na miesiąc;
 • Orange - serwis Spotify - 19,99 zł na miesiąc;
 • T-Mobile - serwis Tidal - 19,99 zł na miesiąc.

Plus z kolei oferuje dostęp do serwisu Muzodajnia. W jego ramach użytkownicy mogą korzystać z pakietów, które umożliwiają pobieranie co miesiąc określonej liczby utworów. Prezentują się one tak:

 • pakiet 8 zł - 25 utworów do pobrania w MP3;
 • pakiet 16 zł - 100 utworów do pobrania w MP3;
 • pakiet 24 zł - 250 utworów do pobrania w MP3.

Wideo

Wybrani operatorzy (Plus, Orange) dostarczają standardowe usługi telewizyjne, ale w ich ofertach można znaleźć również rozwiązania mobilne i serwisy z materiałami wideo na żądanie (VoD).

Play

Kanały HBO i HBO GO w usłudze Play Now
Kanały HBO i HBO GO w usłudze Play Now

W sieci Play dostępna jest usługa Play Now, której podstawowa opcja jest bezpłatna dla wszystkich abonentów sieci. Kanały, jakie oferuje to m.in.: BBC Lifestyle, MTV Music, History czy CNN International. Pakiety za dopłatą to:

 • KIDS - 10 zł na miesiąc za kanały takie jak Nickelodeon i Nick Jr.;
 • EXTRA - 20 zł na miesiąc za kanały takie jak AMC, Kino Polska, Comedy Central;
 • FUN - 20 zł na miesiąc za kanały takie jak MTV, MTV Rocks czy Ginx ESports TV;
 • HBO - 25 zł na miesiąc za kanały HBO, HBO 2 i HBO 3 oraz usługę HBO GO, czyli serwis VoD z filmami i serialami, które można oglądać na kilku różnych urządzeniach (smartfon, tablet, telewizor, komputer).

Plus

Plus swoim klientom oferuje dwie dodatkowe usługi umożliwiające oglądanie materiałów wideo. Pierwszą jest HBO GO, czyli wspomniana już baza VoD. Osoby mające abonament w Plusie mogą dokupić ten pakiet za 10 zł lub 20 zł na miesiąc, w zależności od wysokości taryfy (więcej lub mniej niż 49,99 zł).

Bardziej rozbudowaną opcją jest Ipla, z której klienci Plusa mogą korzystać za darmo (pakiet Ipla Plus) i bez obawy o transfer danych. W ramach usługi dostępne są materiały na żądanie (filmy i seriale) oraz sześć kanałów TV (Polsat News HD, Polsat News 2, Superstacja, Polsat Play HD i Polsat Cafe HD).

W usłudze Ipla można znaleźć wiele polskich seriali i filmów
W usłudze Ipla można znaleźć wiele polskich seriali i filmów

Osoby, którym zależy na szerszym wykorzystaniu Ipli, mogą wykupić dodatkowe pakiety, które dają dostęp do wielu innych kanałów telewizyjnych. Są one oczywiście dostępna dla każdego, ale klienci sieci Plus (i Cyfrowego Polsatu) otrzymują na nie zniżki. Dostępne opcje to m.in.:

 • Ipla Extra - 4 zł (4,90 zł) za brak reklam i materiały w jakości HD;
 • Ipla Wiedza i News - 5 zł (9,90 zł) za kanału informacyjne i dokumentalne;
 • Ipla Dzieci - 5 zł (9,90 zł) za kanały dla dzieci;
 • Ipla Rozrywka - 5 zł (9,90 zł) za kanały rozrywkowe, takie jak MTV;
 • FilmBox LIVE - 19,99 zł za kanały filmowe;
 • Ipla Eleven Sports - 15 zł za trzy dodatkowe kanały sportowe.

Orange

W Orange można korzystać z usługi Telewizja Tu i Tam. W jej ramach można oglądać zarówno wybrane kanały telewizyjne na żywo, jak również korzystać z wypożyczalni filmów (baza z materiałami na życzenie).

Przykładowe kanały dostępne w usłudze Orange Telewizja Tu i Tam
Przykładowe kanały dostępne w usłudze Orange Telewizja Tu i Tam

W Orange dostępne są trzy podstawowe pakiety usługi:

 • Standard - darmowy pakiet dla klientów sieci z 16 kanałami na żywo;
 • Premium - pakiet dla klientów sieci z 31 kanałami i materiałami Disneya za 19,90 zł na miesiąc;
 • Kids - pakiet dla wszystkich klientów za 14,90 zł, w ramach którego dzieci mogą obejrzeć 45 odcinków bajek.

T-Mobile

Kliencie mający abonament w sieci T-Mobile mogą korzystać z usługi player.pl. Daje ona dostęp do bazy filmów i seriali oraz kanałów telewizyjnych, które mogą oglądać na żywo. Abonenci mają też możliwość korzystania za darmo z materiałów bez reklam, w tym wybranych programów TVN.

Za dopłatą oferowane są pakiety:

 • Kids - 4,99 zł na miesiąc za filmy familijne i animowane dla dzieci;
 • Multi - 14,99 zł na miesiąc za dodatkowe kanały filmowe Filmbox i AXN;
 • Sport - 15,90 zł na miesiąc za kanały Eleven i Eleven Sports.

Sieć T-Mobile umożliwia również swoim klientom włączenie opłaty za korzystanie z serwisu Netflix do abonamentu. Jest to jedna z najbardziej popularnych usług z wideo na żądanie na świecie, z wieloma tytułami na wyłączność.

Netflix w T-Mobile
Netflix w T-Mobile

W wybranych taryfach (T2 i T2) Netflix oferowany jest przez okres dwóch lub czterech miesięcy za darmo. Opcja to dostępna jest jednak tylko w nowych ofertach abonamentowych (T1, T2 i T3), więc nie skorzystają z niej niestety osoby mające starsze taryfy.

Audiobooki i ebooki

W przypadku audiobooków sprawa wygląda bardzo prosto. Play, Plus, Orange i T-Mobile oferują popularną polską usługę Audioteka.pl. Wykupując do niej dostęp u operatora (za 19,99 zł na miesiąc), klienci mogą co miesiąc pobierać dowolny audiobook bez względu na jego cenę.

Co z ebookami? Zacznijmy od Playa, który daje dostęp do Czytelni w Play przygotowanej przez serwis Legimi. Klienci za 19,99 zł na miesiąc zyskują dostęp do wszystkich dostępnych w nim ebooków.

Play i T-Mobile to operatorzy, którzy dają użytkownikom dostęp do usługi Legimi
Play i T-Mobile to operatorzy, którzy dają użytkownikom dostęp do usługi Legimi

Współpracę z Legimi nawiązało również T-Mobile, ale kliencie mają dwie opcje dostępu do bazy:

 • oferta za 7,90 zł - dostęp do wszystkich książek, ale przez miesiąc można przeczytać tylko 300 stron;
 • oferta za 29,90 zł - nielimitowany dostęp do wszystkich książek przez miesiąc.

Plus z kolei daje dostęp do Plusoczytelni, czyli internetowego kiosku. Można w nim znaleźć nie tylko ebooki i audiobooki, ale i e-prasę. Klienci kupują wybrane pozycje. Podobną ofertę miała sieć Orange, ale operator z niej zrezygnował i przygotowuje się obecnie do wprowadzenia nowego rozwiązania z ebookami dla swoich klientów.

Warto pamiętać o tym, że operatorzy dają możliwość przetestowania większości usług multimedialnych za darmo. Warto z opcji tej skorzystać i wybrać te rozwiązania, które rzeczywiście będą odpowiednie dla was. Dodam, że gdy w przyszłości któraś z nich wam się znudzi, wystarczy jej nie przedłużać (można to zrobić z poziomu panelu zarządzania kontem).

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)