Usługi Nokii dla wszystkich komórek z Windows Phone

Usługi Nokii dla wszystkich komórek z Windows Phone

Stephen Elop
Stephen Elop
Paweł Żmuda
09.06.2011 14:00, aktualizacja: 09.06.2011 16:00

Szef Nokii prowadził dziś prezentację podczas Open Mobile Summit w Londynie. Jednym z tematów, który poruszył Elop, była platforma Windows Phone. Prezes fińskiej Nokii zapowiedział, że z usług firmowanych logo Nokii będą mogli skorzystać wszyscy producenci smartfonów opartych na platformie Windows Phone. Będą dostępne nawet Ovi Mapy.

Dziennikarze zapytali Elopa o usługi, które Nokia wprowadzi na platformę Windows Phone, i ewentualną możliwość korzystania z nich przez pozostałych producentów smartfonów. Z sali padło pytanie:

Czy Samsung będzie mógł korzystać z Map Nokii?

Prezes fińskiej firmy zapewnił, że nawet najwięksi konkurencji będą mogli używać rozwiązań przygotowanych dla Windows Phone przez Nokię. Oznacza to, że możemy spodziewać się na przykład smartfonów HTC i Samsunga z darmową nawigacją Nokii.

Szef Nokii poruszył również szeroko omawiany dziś temat Samsunga i odniósł się do pojawiających się plotek o ewentualnym zakupie Nokii czy to przez Koreańczyków, czy przez Microsoft. Były pracownik Microsoftu zapewnił, że Nokia nie jest na sprzedaż, a plotki są wyssane z palca.

Źródło: electricpig

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)