Usunięcie skrótu do aparatu z lock screena iOS 5.1.X

Usunięcie skrótu do aparatu z lock screena iOS 5.1.X
Krystian Bezdzietny

03.06.2012 10:00, aktual.: 03.06.2012 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mimo kolejnych "udoskonaleń" skrótu do aparatu w iOS 5 nie jesteś zadowolony z tego rozwiązania? Usuń go całkowicie, instalując NoCameraGrabber.

Lock screen systemu iOS od momentu wydania pierwszej wersji piątej generacji tego softu do dziś przeszedł wiele modyfikacji związanych ze skrótem do aparatu. Początkowo przycisk skrót pojawiał się tylko wtedy, gdy użytkownik dwukrotnie nacisnął przycisk home. W iOS 5.1 uległo to zmianie i skrót do aparatu jest cały czas widoczny. Aby uzyskać dostęp do aplikacji Aparat, wystarczy jedynie przeciągnąć belkę z suwakiem w górę. Jeśli wciąż nie możesz się przyzwyczaić do tej jakże istotnej rewolucji w iOS-ie, możesz ją całkowicie usunąć.

W Cydii niedawno pojawiła się aplikacja NoCameraGrabber, po której zainstalowaniu nieszczęsny skrót od razu zniknie, a suwak odblokowujący, nawet po dwukrotnym wciśnięciu przycisku home, więcej go nie wyświetli. Narzędzie nie oferuje żadnych ustawień, więc aby pozbyć się jego efektu, konieczne będzie jego całkowite odinstalowanie. Pozycję NoCameraGrabber można pobrać z Cydii całkowicie bezpłatnie. Wymaga ona oprogramowania w wersji przynajmniej 5.1, ponieważ w przypadku starszych numeracji po prostu nie ma czego usuwać.

Źródło: iDB

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)