Usuwanie ikon duchów z pulpitu iOS

Usuwanie ikon duchów z pulpitu iOS
01.01.2012 11:00
Usuwanie ikon duchów z pulpitu iOS
Krystian Bezdzietny
Krystian Bezdzietny

Często po zainstalowaniu jakiejś aplikacji z Cydii bądź innych konfiguracjach wymagających zrestartowania SpringBoarda na pulpicie iOS pojawia się kilka interesujących ikon: AdSheet, Konfiguracja, FieldTest oraz iOS Diagnostics. Mają one swoje zastosowanie, ale na co dzień nie są potrzebne. Jak się ich pozbyć?

Okazuje się, że rozwiązanie tego problemu wcale nie jest trudne. Aby pozbyć się ikon, wystarczy dezaktywować dodatek libhide znajdujący się na przykład w panelu SBSettings. Najpierw jednak obowiązkowo należy wyłączyć wszystkie działające w tle aplikacje.

Następnie trzeba otworzyć okno SBSettings, wybrać opcję More, a potem Mobile  Substrate Addons. Na samym dole wyświetlonej listy powinno się znajdować libhide. Po pomyślnym wykonaniu operacji trzeba koniecznie wykonać respring, aby zmiany zostały zapisane.

Nie wiadomo, dlaczego ikony się w ogóle pojawiają. Jedni użytkownicy je widzą, inni nie, a i to nie zdarza się za każdym razem. Jeśli kogoś irytują, na szczęście jest sposób na ich usunięcie.

Źródło: ispazio

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)