Uwaga na fałszywy Instagram na Androida

Uwaga na fałszywy Instagram na Androida

Uwaga na fałszywy Instagram na Androida
Krystian Bezdzietny
20.04.2012 06:49, aktualizacja: 20.04.2012 08:49

To było do przewidzenia. Jako że Instagram w końcu zaszczycił swoją dostępnością platformę Android, hakerzy postanowili wykorzystać wielki szał z tym faktem związany i stworzyli niebezpieczną imitację programu, która stara się wyciągnąć z portfeli użytkowników, ile się da.

Jak to już bywa w przypadku oprogramowania malware, nieprawdziwy Instagram wysyła z telefonu wiadomości na numery premium, naciągając tym samym użytkownika na nie lada opłaty. Na szczęście, nie jest on dostępny w sklepie Google Play, a jedynie na różnych stronach z aplikacjami .apk czy w alternatywnych sklepach. Jeśli ktoś jest uważny, po zaopatrzeniu się w fałszywą aplikację nie powinien mieć problemów z poznaniem, że coś jest nie tak. Jak piszą przedstawiciele firmy Sophos:

W trakcie naszych testów aplikacja nie spisywała się za dobrze, emulując Instagram, ale to może być wywołane faktem, że nie mogła znaleźć poprawnego operatora. Głównym zadaniem aplikacji jest wysyłanie SMS-ów w tle, aby jej twórcy mogli co nieco zarobić.

Jeśli więc Twój Instagram podejrzanie się zachowuje, usuń aplikację i pobierz z Google Play oryginalny program pochodzący od dewelopera Instagram (w sklepie jest tylko jeden Instagram) oraz upewnij się, że aplikacja nie wymaga dostępu do wiadomości SMS.

Źródło: gizmodo

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)