Uwaga na nowy wirus na Symbiana!

Uwaga na nowy wirus na Symbiana!

Fot. na licencji CC; Flickr.com/by futureatlas.com
Fot. na licencji CC; Flickr.com/by futureatlas.com
Paweł Żmuda
06.07.2010 10:26, aktualizacja: 06.07.2010 12:26

Nowoczesne smartfony coraz bardziej przypominają pełnosprawne komputery. Ciągły postęp wiąże się jednak z niebezpieczeństwem. Użytkownicy komórek opartych o Symbiana muszą mieć się na baczności. System stał się obiektem nowego ataku nieuczciwych programistów.

[url=http://simblog.pl/mms-bomber-uwaga-na-wirus-dla-symbiana/]MMS Bomber ? uwaga na wirusy pod Symbiana!

[/url]

Nowy wirus wykryty przez specjalistów z NetQin Mobile Inc ukrywa się pod hasłem "Free World Cup VOD", rozsyłanym poprzez wiadomości tekstowe. Od 23 czerwca odnotowano około pięciuset ataków. W niewielkiej aplikacji zakodowano niebezpieczne wirusy ShadowSrv.A, FC.Downsis.A, BIT.N oraz MapPlug.A.

Po odpaleniu aplikacji na naszym telefonie, komórka przechodzi pod pełną kontrolę hakerów. Wszystko wskazuje na to, że sprzęt pechowych użytkowników służy do budowania tak zwanych botnetów. Jakie szkody może wyrządzić nowe, niebezpieczne oprogramowanie?

Zaatakowana komórka może narazić nas na dodatkowe koszta. Wirusy łączą się z Internetem oraz wysyłają nieautoryzowane wiadomości zarówno pod losowo wybrane numery, jak również do wszystkich kontaktów zapisanych w pamięci telefonu. W rozsyłanych SMS-ach znajdują się linki prowadzące bezpośrednio do niebezpiecznych stron. Na ataki narażeni są posiadacze wszystkich komórek z oprogramowaniem S60 3 oraz 5 edycji.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)