Uwaga na zainfekowaną imitację Angry Birds Space w Google Play

Uwaga na zainfekowaną imitację Angry Birds Space w Google Play

Uwaga na zainfekowaną imitację Angry Birds Space w Google Play
Krystian Bezdzietny
14.04.2012 06:42, aktualizacja: 14.04.2012 08:42

Na początku tego tygodnia mówiło się, że na użytkowników Androida czyha pewien wirus podszywający się pod popularny ostatnio tytuł Angry Birds Space. Wczoraj jego obecność potwierdziło studio Rovio Mobile. Przedstawiciele Rovio radzą dokładnie sprawdzać, od jakiego dewelopera pobiera się aplikacje.

Jak donoszą pracownicy firmy Sophos zajmującej się mobilnym bezpieczeństwem, zainfekowana paczka w Google Play zawiera dwa pliki graficzne o rozszerzeniu .JPEG, które po zainstalowaniu w urządzeniu zamienią Androida w jeden z elementów sieci botnet. To zaś oznacza, że hakerzy sprawujący pieczę nad wirusem będą mogli wykorzystać telefon do różnych niecnych celów, na przykład do rozsyłania po świecie spamu.

Jak się bronić? Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest sprawdzanie tego, od kogo pochodzą interesujące nas aplikacje, co zresztą zalecili przedstawiciele Rovio Mobile. Jeżeli widzisz, że aplikacja Angry Birds Space wcale nie należy do dewelopera Rovio Mobile, to w tym momencie powinieneś wiedzieć, że coś jest nie tak. A gdy urządzenie zostanie już zainfekowane lub pojawi się takie podejrzenie, zachowaj istotne dane znajdujące się w nim, a następnie wykonaj kompletny format jego pamięci.

Źródło: allthingsd

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)