Uwaga! Nie oddzwaniaj!

Uwaga! Nie oddzwaniaj!
Kira Czarczyńska

27.06.2010 13:40, aktual.: 27.06.2010 15:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

No i mamy kolejny przekręt komórkowy - i może on się okazać dosyć drogi dla poszkodowanych. "Zaproszenie" do wydania zwiększonej ilości pieniędzy przychodzi SMS-em i udaje prośbę o oddzwonienie.

Na pewno każdy z was dostaje czasami SMS-a z prośbą o oddzwonienie. Czasami wysyłają je współpracownicy, jeśli nie mogą nas złapać a mają ważną sprawę. Częściej - robią to kumple, którym akurat skończył się zapas pieniędzy na karcie, rozładowała się bateria i są dostępni pod innym numerem, albo po prostu chcą zaoszczędzić na rozmowie.

Tak czy inaczej jednak, jesteśmy przyzwyczajeni do oddzwaniania kiedy ktoś nas o to prosi. I na tym właśnie bazują oszuści.

SMS z prośbą o kontakt

Odbieramy taką wiadomość i automatycznie oddzwaniamy. Warto jednak najpierw dokładnie sprawdzić, co to za numer telefonu. Oszuści w ten bowiem sposób nakłaniają nas do wykonania połączenia na numer o podwyższonej płatności. Wiąże się to z naliczeniem nawet ponad 30 zł - bo takie numery wskazywane są w SMS-ach.

Ministerstwo Infrastruktury ostrzega:

Zwracajmy uwagę, na jaki numer oddzwaniamy. Apelujemy o rozwagę i sprawdzenie - przed nawiązaniem połączenia, bądź odpisaniem - czy dany numer nie należy do zakresu numeracji wykorzystywanej do świadczenia usług o podwyższonej opłacie.

Na stronach UKE znaleźć można rejestr numerów premium zawierający: nazwę, adres i siedzibę dostawcy usługi o podwyższonej opłacie oraz rodzaj i zakres tej usługi, jak również numer lub numery wykorzystywane do jej świadczenia, a także jej cenę.

Aktualny spis znajdziecie na tej stronie

Źródło: Internet

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)