Użytkownicy nie chcą map Apple'a. Mapy Google'a w drodze

Użytkownicy nie chcą map Apple'a. Mapy Google'a w drodze

Użytkownicy nie chcą map Apple'a. Mapy Google'a w drodze
Krystian Bezdzietny
21.09.2012 12:04, aktualizacja: 21.09.2012 14:04

To było do przewidzenia. Użytkownicy iOS 6 nie są zadowoleni z niemal autorskich map Apple'a, na co przedstawiciele koncernu odpowiadają, że dopiero raczkują w tym biznesie. Tymczasem wyczekiwana przez rzeszę użytkowników aplikacja Google Maps jest przygotowywana, a wg niektórych plotek czeka nawet na akceptację cenzorów Apple'a.

Użytkownicy narzekają na forach, że mapy Apple'a są niedokładne i nie uwzględniają wielu miejscowości. Bywa, że jeśli korzysta się z widoku satelitarnego, zamiast widoku na Poznań ukazuje się ogromna chmura przysłaniająca interesującą zawartość. Więcej o problemach z mapami Apple'a pisaliśmy kilka tygodni temu na SIMblogu.

fot. iDB
fot. iDB

Mimo to w Cupertino nie dają za wygraną. Przedstawiciele Apple'a zdają sobie sprawę z niezadowolenia użytkowników i postanowili się usprawiedliwić na łamach serwisu AllThingsD:

Użytkownicy na całym świecie aktualizują urządzenia do iOS-a 6 z ponad 200 nowymi funkcjami, w tym nowymi Apple Maps, naszą pierwszą usługą związaną z mapami. Jesteśmy dumni z udostępnienia tak innowacyjnych funkcji jak Flyover, nawigacji krok po kroku czy integracji z Siri. Uruchamiając nową, mapową usługę, mieliśmy świadomość, że jest to poważna inicjatywa i że dopiero zaczynamy. Mapy są rozwiązaniem działającym na bazie chmury, a im więcej użytkowników będzie z nich korzystać, tym będą one lepsze. Doceniamy wszystkie opinie i pracujemy ciężko nad tym, aby je udoskonalić.

Tymczasem Google zaciera ręce. Zanim w Sieci pojawiło się powyższe oświadczenie, przedstawiciele z Mountain View przypominali o swoich Mapach. Dan Cobley podkreślił, że usługa Google'a wciąż jest dostępna dla użytkowników iOS-a za pośrednictwem Safari. Choć nie jest ona tak wygodna i przyjemna jak aplikacja Mapy w iOS 5, to mimo wszystko działa i jest dokładna.

Obraz

Redaktorzy SearchEngineLand postanowili zapytać pracowników Google'a, co z Mapami dla iOS-a. Otrzymali dyplomatyczną odpowiedź:

Wierzymy, że Google Maps są najbardziej rozbudowanymi, dokładnymi i prostymi w użyciu mapami na świecie. Naszym zadaniem jest udostępnianie usługi Google Maps każdemu, kto chce z niej korzystać; nieważne, na jakim urządzeniu, jakiej przeglądarce czy systemie operacyjnym.

W Sieci zaczęły się pojawiać plotki, że Mapy Google'a czekają już na akceptację cenzorów App Store'a, a przynajmniej tak donosi serwis The Guardian. Nie wiadomo, ile w tym prawdy, ale trzeba wziąć pod uwagę, że Apple nie lubi przyjmować do App Store'a aplikacji, które dublują natywne funkcje iOS-a. Więc nawet jeżeli Mapy Google'a czekają przed wrotami App Store'a, jest całkiem prawdopodobne, że tam utkną.

Źródło: iDB

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)