Użytkownicy zakochali się w dużych wyświetlaczach?

Użytkownicy zakochali się w dużych wyświetlaczach?
22.03.2011 13:01
Fot. na lic. CC; Flickr.com/by TAKA@P.P.R.S
Fot. na lic. CC; Flickr.com/by TAKA@P.P.R.S
Paweł Żmuda
Paweł Żmuda

Niektórzy twierdzą, że rozmiar nie ma znaczenia, jednak w wypadku smartfonów wygląda na to, że jest bardzo ważny. Z najnowszego raportu firmy NPD wynika, że dzięki wysypowi smartfonów z dużymi wyświetlaczami i systemem Android użytkownicy pokochali większe ekrany. Ile można zarobić na sprzedaży telefonów z dużymi ekranami?

Z analizy przedstawionej właśnie przez NPD wynika, że komórki z ekranami o przekątnej 4 lub więcej cali bardzo szybko zwiększają swój udział na rynku amerykańskim. Według analityków sprzęty zaprezentowane w drugim kwartale zeszłego roku w ciągu kilku miesięcy osiągnęły aż 24% udział. Komórki z ekranami o przekątnej między 3,5-3,9 cala w tym samym czasie zwiększyły swój udział jedynie o 2%. W zeszłym roku najgorzej sprzedawały się sprzęty z ekranami mniejszymi niż 3,5 cala - straciły w ciągu dwóch kwartałów aż 36%.

Możliwość przeglądania Sieci i oglądania treści wideo na smartfonach sprawiła, że użytkownicy zmienili podejście do swoich telefonów. Większe wyświetlacze ułatwiają korzystanie z multimediów i ekranowych klawiatur - komentuje Ross Rubin z NPD Group.

Wśród najlepiej sprzedających się urządzeń ze sporymi ekranami znalazły się takie komórki, jak HTC Evo 4G, Motorola Droid X oraz oczywiście Samsung Galaxy S. Tak na marginesie - jak wygląda sytuacja wśród naszych czytelników?

Źródło: mobileburn

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)