Używasz starego telefonu? Google zablokuje ci dostęp do niektórych usług i aplikacji

Używasz starego telefonu? Google zablokuje ci dostęp do niektórych usług i aplikacji

Google zablokuje dostęp do niektórych usług i aplikacji po 27 września.
Google zablokuje dostęp do niektórych usług i aplikacji po 27 września.
Źródło zdjęć: © Pixabay
Karolina Modzelewska
02.08.2021 11:30, aktualizacja: 02.08.2021 14:27

Od 27 września Google nie będzie już pozwalać na logowanie się do aplikacji firmy na urządzeniach z Androidem 2.3 (Gingerbread) lub starszym. Gigant technologiczny ograniczy też wsparcie dla urządzeń ze starą wersją systemu operacyjnego.

Zmiany, które Google wprowadzi 27 września, sprawią, że osoby posiadające urządzenia z Androidem 2.3 lub starszym nie zalogują się do aplikacji oraz usług firmy. Będą miały problem m.in. z korzystaniem z Map Google, YouTube czy Gmaila. Firma wymaga posiadania Androida 3.0 lub nowszej wersji systemu operacyjnego.

Google wyjaśnił, że wdrożenie zmian to element "nieustannych wysiłków firmy mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa naszym użytkownikom".

Zmianę odczuje ułamek użytkowników Androida, choć w dalszym ciągu może być mowa o milionach osób

20 września Android 2.3.7 będzie obchodził swoje 10 urodziny. Od opcji logowania odcięte zostaną więc głównie smartfony i tablety wydane w latach 2008-2010 oraz część z roku 2011. Późniejsze modele z reguły albo debiutowały z nowszymi wersjami Androida, albo załapały się na aktualizację.

Google od ponad 2 lat nie publikuje statystyk Androida. Z danych z maja 2019 wynika jednak, że z wersji 2.3.7 oraz starszych korzystało wówczas ok. 0,5 proc. użytkowników. Biorąc pod uwagę, że niedawno liczba aktywnych urządzeń z Androidem przekroczyła 3 miliardy, dawałoby to 15 milionów smartfonów i tabletów.

Od 2019 roku użytkowników starych wersji Androida zapewne zauważalnie ubyło, ale w dalszym ciągu mogą być liczeni w milionach. Jeśli jesteś jednym z nich, chyba najwyższa pora, by pomyśleć o przesiadce.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)