Vaporcade Jupiter to smartfon, który jest jednocześnie... e-papierosem

Vaporcade Jupiter to smartfon, który jest jednocześnie... e‑papierosem

Vaporcade Jupiter
Vaporcade Jupiter
Źródło zdjęć: © Vaporcade
Konrad Błaszak
09.11.2015 13:40, aktualizacja: 09.11.2015 14:48

Jeśli palicie elektroniczne papierosy i jesteście maniakami nowych technologii to mam dla Was gadżet idealny - Vaporcade Jupiter. To smartfon, którego można palić.

Choć sam nie palę, codziennie na ulicach widzę dziesiątki, jak nie setki palaczy, którzy coraz częściej mają elektroniczne gadżety wspierające ich nałóg. Dla wielu osób są one lepsze, ponieważ można z nich korzystać niemal wszędzie, a poza tym mówi się, że są zdrowsze niż standardowe papierosy. Nie da się też ukryć, że dla części osób są one po prostu fajnym gadżetem i dlatego decydują się na ich wybór. Takie osoby już niedługo będą mogły pójść o krok dalej.

Vaporcade Jupiter
Vaporcade Jupiter© Vaporcade

Firma Vaporcade zapowiedziała smartfona, który oprócz dzwonienia będzie działać jak elektroniczny papieros. Jego specyfikacja nie jest na razie znana, ale wiadomo, że Jupiter będzie dostępny w wersjach z łącznością 3G lub LTE. Poza tym na szkicach widać, że może on mieć ekran o przekątnej 5,3-cala. Niestety nie wiadomo jaka będzie reszta podzespołów.

Najważniejsza w tym smartfonie ma być i tak funkcja "palenia", czyli możliwość korzystania z niego jak ze zwykłego e-papierosa. Może Wam się to wydawać nieprawdopodobne, ale na wątpliwości serwisu The Verge firma Vaporcade odpowiedziała poniższym filmem:

Smartfon ten nie trafił na razie do sprzedaży, ponieważ - jak można przeczytać na stronie producenta - nie został jeszcze zaakceptowany przez FCC (organ zatwierdzający smartfony do sprzedaży w USA). Mimo tego można go już zarezerwować. Cena za wariant z łącznością 4G to 499 dolarów, czyli około 1975 złotych. Pierwsza partia urządzeń ma być dostępna już w grudniu tego roku, a kolejna na początku 2016. Na razie nie wiadomo, czy jest to adekwatna kwota, ponieważ - jak już wspomniałem - nie znamy specyfikacji.

Mimo tego wiele osób może się na niego zdecydować, ponieważ jest to bez wątpienia bardzo ciekawy gadżet. Jeśli na przystanku ktoś włoży ustnik do smartfona i zacznie go palić to na pewno wywoła szerokie poruszenie, podobnie na imprezach czy spotkaniach ze znajomymi. W kwestii ciekawego akcesorium dla e-palaczy jest to na pewno sprzęt warty uwagi.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Wielu z Was może się ze mną nie zgodzić, ale jest on także w jakimś stopniu rewolucyjny. Nie jest to może zmiana, która spodoba się wszystkim użytkownikom smartfonów, ale część e-palaczy może być zachwycona. Aktualnie telefony są bardzo wtórne, a największe zmiany to lepszy aparat, mocniejszy procesor czy nieco dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu. Vaporcade Jupiter jest urządzeniem specjalistycznym, które ma spełniać potrzeby określonych osób i pod tym względem to jest rewolucyjny produkt. Sam z racji tego, że nie palę nie chciałbym go przetestować, ale chętnie zobaczyłbym jak sprawuje się na żywo.

Źródło: Vaporcade via TheVerge.com

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)