Vertu Signature Precious oficjalnie zaprezentowany

Vertu Signature Precious oficjalnie zaprezentowany

Vertu Signature Precious
Vertu Signature Precious
Tomasz Hamryszak
17.06.2011 10:44, aktualizacja: 17.06.2011 12:44

Vertu w światku telefonów komórkowych znany jest ekskluzywnych i niewyobrażalnie drogich słuchawek, na które przeciętny Kowalski musiałby oszczędzać kilka, a nawet kilkanaście miesięcy. Portfolio producenta zostało właśnie wzbogacone o kolejny model.

Seria Vertu o nazwie Signature została poszerzona o model Precious. Największą różnicą pomiędzy nowym telefonem z tej linii, a starszymi komórkami jest rodzaj użytych materiałów. Także tym razem firma pokazała, że tworzy komórki tylko dla najbogatszych, a elementy użyte do stworzenia obudowy Precius bardziej pasują do sklepu jubilerskiego, niż do branży komórkowej.

Klawisze zostały wykonane z szafiru, który jest tak twardy, że do wycięcia każdego z osobna potrzebne były specjalne narzędzia z diamentowymi ostrzami. Do stworzenia klawiatury producent użył także 4,75 karatowego rubinu zaprojektowanego w sposób, aby nie ocierał się o szafirowe przyciski. Slot kart SIM zrobiony jest natomiast ze złota, bądź platyny.

Vertu Signature Precious
Vertu Signature Precious

Gdyby tego było mało, Vertu zadbał także o wysublimowane muzyczne gusta swoich klientów. Dzwonki w telefonie są komponowane przez znanego kompozytora Dario Marianelli i wykonywane przez London Symphonic Orchestra. Wszystkie solówki na flecie zagrał światowej sławy flecista - Andrea Griminelli.

Oczywiście komórka ma nie tylko dobrze wyglądać, ale przede wszystkim dzwonić. Wewnątrz drogiej obudowy znajdziemy prosty telefon wyposażony w łączność 3G, WiFi oraz Bluetooth. Wyświetlacz wyprodukowany został z wykorzystaniem technologii OLED. Od Signature Precious nie możemy oczekiwać wszystkich tych zaawansowanych funkcji dzisiejszych smartfonów, ale w przypadku Vertu nie o to przecież chodzi - tutaj liczy się prestiż i klasa.

Cena nowego modelu nie została jeszcze ujawniona, ale nie mamy wątpliwości, że będzie ona przyprawiać o zawroty głowy. Ekskluzywny producent udostępnił również krótkie nagranie prezentujące proces ręcznego składania telefonu Signature Precious.

Vertu Signature Precious

Źródło: Vertu

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)