Vinci Tab II - tablet dla dzieci z certyfikatem bezpieczeństwa

Vinci Tab II - tablet dla dzieci z certyfikatem bezpieczeństwa
31.05.2012 14:37
Vinci Tab II (fot. Vinci)
Vinci Tab II (fot. Vinci)
Adam Bialic
Adam Bialic

Za wielką wodą zaprezentowano bardzo ciekawy sprzęt dla najmłodszych. Tablet Vinci Tab II producent reklamuje jako jedyny w pełni bezpieczny dla dzieci.

Vinci w swej nietypowej obudowie skrywa procesor A8 Cortex 1,2 GHz, 8 GB pamięci wewnętrznej i slot kart microSD. Widocznymi elementami są kamera 3 Mpix i ekran o rozdzielczości 800 x 480 i przekątnej 7 cali. Pracą urządzenia steruje Android, informacji o wersji producent nie udostępnia.

Z poziomu tabletu można kupić aplikacje edukacyjne podzielone na trzy grupy, w zależności od stopnia trudności. W zakupionym urządzeniu zainstalowane są jedynie wersje pokazowe interaktywnych książek i animowanych teledysków. Trochę mało, ale skoro programy są płatne, to można liczyć, że będą lepsze jakościowo, lub dzięki otwartości systemu operacyjnego szukać alternatywy w innych źródłach.

Niestety, zabawka dostępna jest na razie jedynie w Stanach Zjednoczonych w sklepach internetowych takich jak ToysRUs.com, WalMart.com czy Amazon. Model z modułem WiFi kosztuje 249 dol. Jeśli promieniowanie generowane przez bezprzewodową kartę sieciową rodzic uzna za zagrożenie dla swojego dziecka, może wybrać wersję okrojoną o tę funkcję. Kosztuje ona 199 dol.

Źródło: Engadget

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)