Virtualo dla iPada już w App Store!

Virtualo dla iPada już w App Store!20.04.2011 17:59
Virtualo dla iPada już w App Store!
Zbyszek Kowal

Na skrzynkę e-mailową naszej redakcji dotarła wiadomość na temat nowego, wirtualnego czytnika e-booków w formatach PDF i EPUB. Poznajcie aplikację Virtualo – przyjazny kawałek kodu dla Waszych iPadów.

Tablet iPad firmy Apple to według miesięcznika „Time” najpopularniejszy gadżet 2010 roku. 11.03.2011 w Stanach Zjednoczonych miała miejsce oficjalna premiera iPada 2, który prawdopodobnie utrwali pozycję Apple'a jako lidera na rynku tabletów. Tablety Apple'a są bardzo popularne również w Polsce. Grupa gadżeciarzy stanowi szacunkowo 11% osób w wieku od 16. do 50. roku życia, które posiadają urządzenia mobilne i pilnie śledzą nowinki z dziedziny nowych technologii. Liczbę iPadów w Polsce nieoficjalnie szacuje się natomiast na około 15 tys. urządzeń.

W listopadzie 2010 roku Virtualo zostało oficjalnym partnerem przedstawiciela Apple'a w Polsce – sieci iSpot - która wprowadziła na polski rynek kultowe urządzenie w polskiej wersji językowej.

Dzięki współpracy z siecią iSpot naszą aplikację na iPada można obejrzeć w 16 salonach w 7 największych polskich miastach – chwali inicjatywę Robert Rybski, prezes zarządu Virtualo.

Aplikacja Virtualo umożliwia dostęp do największej polskojęzycznej bazy e-booków zawierającej ponad 7 500 produktów w obu formatach, w tym nowości wydawniczych i bestsellerów 90 wydawnictw. Jest to obecnie największa baza e-contentu w Polsce. Aplikacja pozwala na czytanie e-booków w formatach PDF i EPUB dostępnych w zasobach sieci dystrybucji Virtualo. Zapewnia wiele możliwości dostosowania wyglądu i działania do preferencji użytkownika, jak wybór rodzaju i wielkości czcionki, kolorów nagłówków. Systematycznie pojawiać się będą kolejne atrakcyjne funkcje.

Poprzez aplikację można bezpośrednio połączyć się ze swoim kontem w księgarni Virtualo i pobrać e-booki do biblioteki użytkownika, za co nie jest pobierana licencja Adobe DRM.  Dopiero w momencie pobrania książki do zakładki „Moja półka” liczba licencji jest uaktualniana i można przystąpić do czytania. Podział ten został zastosowany, aby umożliwić Czytelnikom wybór, które ze swoich e-booków chcą czytać akurat na iPadzie. Korzystając z aplikacji, można również dokonać zakupu w księgarni Virtualo.pl poprzez przeglądarkę Safari.

411937924931126182

Aplikacja Virtualo jest bezpłatna i zawiera pakiet startowy 8 klasycznych tytułów do poczytania, w tym między innymi „Psa Baskervillów”, „Annę Kareninę”, „Proces” czy „Ogniem i mieczem”. Dodatkowo do 23 kwietnia każdy Użytkownik aplikacji na iPada, który dokona zakupów w księgarni Virtualo za kwotę minimum 20 zł, otrzyma najnowszą powieść Moniki Szwai „Nie dla mięczaków” wydaną przez Empik w ramach akcji promowania czytelnictwa z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który jest obchodzony od ponad 50 lat. Najnowszą powieść Moniki Szwai otrzymają gratis również Klienci, którzy zrobią zakupy w księgarni Virtualo w tradycyjny sposób.

Stworzenie aplikacji na iPada to nie koniec projektu aplikacji na urządzenia mobilne. W App Store na akceptację oczekuje już aplikacja na iPhona, która będzie dostępna w ciągu kilku dni. Wkrótce powstanie również aplikacja na platformę Android, a patrząc na dynamikę rozwoju rynku gadżetów, powstanie jeszcze niejedna aplikacja dla e-czytelników.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)