Vivid Games w drodze na NewConnect

Vivid Games w drodze na NewConnect
Zbyszek Kowal

01.02.2012 20:03, aktual.: 01.02.2012 21:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ski Jumping 2012, jeden ze sztandarowych produktów Vivid Games, będzie promowany we wszystkich telewizyjnych relacjach ze skoków narciarskich do końca sezonu. Tak wynika z umowy podpisanej z TVP SA. Spółka zamierza powtórzyć komercyjny sukces gry z lat ubiegłych.

Grę charakteryzuje grafika 3D na najwyższym światowym poziomie, a rozgrywka odbywa się na ponad 20 rzeczywistych skoczniach narciarskich w trybach Pucharu Świata, Turnieju i wielu innych.  Globalne statystyki online, możliwość tworzenia własnych rozgrywek, trzy metody sterowania, personalizacja zawodnika to kolejne atuty gry. Ski Jumping 2012 dostępny jest na platformy: iOS, Android, PC, Mac, Java, a także na mocy podpisanej umowy z Blackberry – na najnowszy tablet Blackberry PlayBook.

Seria Ski Jumping to jeden z naszych największych komercyjnych sukcesów, wielokrotnie nagradzana - zwłaszcza w Polsce, stała się obowiązkową pozycją każdego fana gier sportowych. Umowa z TVP SA to kolejny przełom - dzięki nowemu kanałowi promocji gry, a także większej liczbie platform, na których gra jest dostępna, pobrania edycji 2012 sięgną 2-3 milionów - komentuje Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games.

Do tej pory poprzednie edycje gry zostały pobrane 1,6 mln razy. Vivid Games zamierza zadebiutować na NewConnect w pierwszym półroczu 2012 r. Z rynku chce pozyskać kilka milionów złotych z przeznaczeniem na rozwój produkcji autorskich gier. Dla umocnienia swojej pozycji w Europie Zachodniej Vivid Games utworzył spółkę zależną w Londynie, która będzie odpowiadała za współpracę z najważniejszymi klientami i wydawcami w Wielkiej Brytanii. W najbliższym czasie zostanie uruchomiona siostrzana placówka w San Francisco.

Doradcą Vivid Games w procesie przygotowania spółki do wejścia na NewConnect jest Capital One Advisers, jeden z dwóch wiodących autoryzowanych doradców w Polsce, według miesięcznika Forbes.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)