Vivid Games wydawcą gier niezależnych twórców

Vivid Games wydawcą gier niezależnych twórców

Vivid Games wydawcą gier niezależnych twórców
Zbyszek Kowal
26.10.2012 05:01, aktualizacja: 26.10.2012 07:01

Firma Vivid Games poinformowała naszą redakcję o niecodziennej premierze gry Gyro+ w App Store. Jest to pierwszy tytuł, który bydgoska firma opublikowała w sklepie z aplikacjami Apple’a w modelu wydawcy.

Pomysłodawcą Gyro+ jest Submachine Studios. Oryginalni twórcy odpowiedzialni byli za przygotowanie wersji Android, a Vivid Games stworzyło wersję na urządzenie z systemem Apple iOS. Dzięki Vivid Games znacznie rozszerzona została sieć dystrybucji - do sklepu Google Play dołączą wkrótce m.in. w Amazon i Samsung Apps.

Pragniemy zachęcić niezależnych twórców i małe studia developerskie do współpracy. Działamy bardzo proaktywnie, to znaczy, że już na etapie tworzenia gry jesteśmy w stanie udzielić wsparcia i cennych uwag, dzięki czemu końcowy produkt będzie po prostu lepszy. Nie bez znaczenia pozostają również istniejące kontakty biznesowe oraz współpraca z wyspecjalizowaną agencją PR z Londynu. Jak pokazuje przykład Gyro+, możemy również stworzyć porty gry lub sfinansować całość lub część produkcji – tłumaczy Remigiusz Kościelny.

[solr id="komorkomania-pl-133071" _url="http://komorkomania.pl/5206,pierwszy-update-do-bad-piggies-jeszcze-w-tym-miesiacu" _mphoto="bad-piggies-133071-270x1-3d60ad7.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2892[/block]

Przypomnijmy, że w ostatnim okresie ukazały się już własne produkcje Vivid Games, takie jak Neon Blitz i BMX Jam. Do końca 2012 r. do sprzedaży trafi również Speedball 2 Evolution PC oraz kolejne wcielenie niezwykle popularnej gry o skokach narciarskich - Ski Jumping 2013. Jednak z pewnością największym tegorocznym wydarzeniem będzie debiut Real Boxing, najbardziej zaawansowanej technologicznie gry bydgoskiego developera.

GYRO Xtreme Official Game Trailer (iOS)

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)