Vivid Games wydawcą gier niezależnych twórców

Vivid Games wydawcą gier niezależnych twórców
26.10.2012 05:01
Vivid Games wydawcą gier niezależnych twórców
Zbyszek Kowal
Zbyszek Kowal

Firma Vivid Games poinformowała naszą redakcję o niecodziennej premierze gry Gyro+ w App Store. Jest to pierwszy tytuł, który bydgoska firma opublikowała w sklepie z aplikacjami Apple’a w modelu wydawcy.

Pomysłodawcą Gyro+ jest Submachine Studios. Oryginalni twórcy odpowiedzialni byli za przygotowanie wersji Android, a Vivid Games stworzyło wersję na urządzenie z systemem Apple iOS. Dzięki Vivid Games znacznie rozszerzona została sieć dystrybucji - do sklepu Google Play dołączą wkrótce m.in. w Amazon i Samsung Apps.

Pragniemy zachęcić niezależnych twórców i małe studia developerskie do współpracy. Działamy bardzo proaktywnie, to znaczy, że już na etapie tworzenia gry jesteśmy w stanie udzielić wsparcia i cennych uwag, dzięki czemu końcowy produkt będzie po prostu lepszy. Nie bez znaczenia pozostają również istniejące kontakty biznesowe oraz współpraca z wyspecjalizowaną agencją PR z Londynu. Jak pokazuje przykład Gyro+, możemy również stworzyć porty gry lub sfinansować całość lub część produkcji – tłumaczy Remigiusz Kościelny.

[solr id="komorkomania-pl-133071" _url="http://komorkomania.pl/5206,pierwszy-update-do-bad-piggies-jeszcze-w-tym-miesiacu" _mphoto="bad-piggies-133071-270x1-3d60ad7.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2892[/block]

Przypomnijmy, że w ostatnim okresie ukazały się już własne produkcje Vivid Games, takie jak Neon Blitz i BMX Jam. Do końca 2012 r. do sprzedaży trafi również Speedball 2 Evolution PC oraz kolejne wcielenie niezwykle popularnej gry o skokach narciarskich - Ski Jumping 2013. Jednak z pewnością największym tegorocznym wydarzeniem będzie debiut Real Boxing, najbardziej zaawansowanej technologicznie gry bydgoskiego developera.

GYRO Xtreme Official Game Trailer (iOS)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)