Przezroczysty smartfon rodem z filmów o Iron Manie wkrótce trafi do sprzedaży?

Przezroczysty smartfon rodem z filmów o Iron Manie wkrótce trafi do sprzedaży?

Przezroczysty smartfon rodem z filmów o Iron Manie wkrótce trafi do sprzedaży?
Miron Nurski
13.06.2016 15:29, aktualizacja: 13.06.2016 17:48

Jeśli wierzyć ostatniemu raportowi IDC, w pierwszym kwartale 2016 roku vivo trafiło do grona 5 największych producentów smartfonów na świecie. Chińczycy nie mogą więc spocząć na laurach i muszą zaskakiwać kolejnymi pomysłami. Być może właśnie uchylili rąbka tajemnicy na temat kolejnego smartfona.

vivo za pośrednictwem swojego profilu na Weibo opublikowało taką oto grafikę zapowiadającą kolejne urządzenie:

Obraz

Spekulacji na temat znaczenia tej grafiki jest wiele. Może chodzi o smartfona, którego wyglądu firma na razie nie chce zdradzać, a może o szklaną obudowę. Nie brakuje jednak domysłów, że vivo właśnie zapowiedziało telefon, który będzie przezroczysty.

Przezroczysty smartfon vivo? To ma sens

Nie ma lepszego momentu i kandydata do prezentacji takiego smartfona. Oglądaliście film "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów"? Chiński producent zainwestował w product placement w blockbusterze Marvela. Ci bardziej spostrzegawczy z was zapewne zauważyli, że przezroczysty smartfon Tony'ego Starka w niektórych scenach wyświetlał logo vivo.

Obraz

Z technologicznego punktu widzenia stworzenie takiego urządzenia jest jak najbardziej możliwe. Przezroczyste wyświetlacze produkowane są od dawna, więc to najmniejszy problem. Większym wyzwaniem byłoby takie rozłożenie pozostałych podzespołów, aby nie przysłaniały ekranu, ale vivo w zasadzie już tego dokonało.

Pamiętacie model vivo X5 Max? Swego czasu był to najcieńszy smartfon świata, którego grubość nie przekraczała 4,75 mm. Aby zrobić miejsce między ekranem a tylną ściany obudowy, producent umieścił 90 proc. podzespołów... w ramce.

Większość podzespołów smartfona vivo X5 Max upchnięto w ramce otaczającej ekran
Większość podzespołów smartfona vivo X5 Max upchnięto w ramce otaczającej ekran

W przypadku przezroczystego smartfona wystarczyłoby zastosować podobne rozwiązanie. Podobne, bo na to wszystko dochodzi jeszcze bateria, ale wystarczy przecież odpowiednio szeroka ramka. Ewentualnie odpowiednio mała bateria...

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)