W Androidzie zabraknie obsługi Flasha!

W Androidzie zabraknie obsługi Flasha!

Flash Player w Google Play | fot. The Verge
Flash Player w Google Play | fot. The Verge
Adam Bialic
29.06.2012 13:30, aktualizacja: 29.06.2012 15:30

Jeden z argumentów przeciw konkurencji upada w świecie Androida. Również w tym systemie zabraknie oficjalnego wsparcia dla technologii Flash.

Decyzją Adobe 15 sierpnia 2012 roku zniknie oficjalne wsparcie dla mobilnego Flasha, a aplikacja zostanie usunięta ze sklepu Google Play. Oczywiście jeśli użytkownicy zachowają pliki .apk, to jakiś dostęp do tego rozwiązania pozostanie.

Każdy chyba się zgodzi, że mobilna implementacja Flasha jest nieudanym oprogramowaniem. Moim zdaniem dobrze, że podejmowane są kroki do zmian w Internecie i popularyzacja standardu HTML5, który daje więcej możliwości (nie zawsze). Jednak nie do końca przemawia do mnie aż taki radykalizm w ich wprowadzaniu.

Ogromna ilość treści w sieci stworzona została właśnie w tej niechcianej technologii i ze stratą oficjalnego wsparcia przerwany zostanie dostęp do nich dla niektórych użytkowników. Dotyczy to nie tylko reklam, ale również całych stron WWW stworzonych w technologii Adobe, które do tej pory nie mają odpowiedników wykorzystujących HTML5. Kto na tym straci? Głównie nowi i niedoświadczeni właściciele sprzętu z zielonym systemem.

Zainstalowanie aplikacji pobranej przed wykasowaniem z oficjalnego sklepu Google nie będzie prawdopodobnie problemem. Jednak nie każdy da sobie radę z wymaganą modyfikacją. Nie będzie również aktualizacji wtyczki.

Podochodzę do pomysłu sceptycznie ze względu na to, że wykorzystuje wiele flashowych elementów popularnych w internecie. Zwykłe obejrzenie odcinka serialu jest realizowane poprzez odtwarzacze w tej technologii. Mam tylko nadzieję, że sieć zareaguje na te zmiany natychmiastowo.

Źródło: The Verge

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)