Samsung Galaxy S8 Active potwierdzony przez... Netfliksa

Samsung Galaxy S8 Active potwierdzony przez... Netfliksa

Samsung Galaxy S8 Active potwierdzony przez... Netfliksa
Łukasz Skałba
05.05.2017 15:04, aktualizacja: 05.05.2017 17:04

O istnieniu różnych nowych smartfonów często dowiadujemy się z baz danych różnych usług i programów. Tak też było i tym razem. Samsung pracuje nad uodpornioną wersją Galaxy S8. Wiemy to dzięki Netfliksowi.

Na liście telefonów wspierających streaming w HD, Netflix umieścił model Samsunga o oznaczeniu kodowym SM-G892A. Wszystko wskazuje na to, że jest to model, który trafi na rynek konsumencki pod nazwą Samsung Galaxy S8 Active. Tradycyjnie, będzie to uodporniona wersja flagowego smartfona Koreańczyków.

Co zaoferuje Galaxy S8 Active?

W przypadku modelu Galaxy S6 sprawa była prosta. Głównym wyróżnikiem wariantu Active, którego nie miała podstawowa wersja, była wodoszczelność. Zarówno Galaxy S7, jak i Galaxy S8 są wodoszczelne, więc wersja dla aktywnych musi przekonać do siebie użytkowników innymi cechami.

W przypadku Galaxy S7 Active, Samsung postanowił uodpornić obudowę na działanie czynników mechanicznych. Charakteryzowała się ona certyfikatem militarnym G810, który zwiększał wytrzymałość urządzenia na zgniatanie, ekstremalne temperatury i upadki z niewielkich wysokości. Pech chciał, że obudowa, która miała być równie odporna na pył i wodę, co podstawowy Galaxy S7, okazała się nieszczelna. Wróćmy jednak do wytrzymałości mechanicznej.

LG G6, czyli główny konkurent Galaxy S8, ma certyfikat G810 i nie potrzebuje do tego zmodyfikowanej, nieco topornej konstrukcji. Samsung jest więc w tym roku pod tym względem zdecydowanie do tyłu.

Co z bezramkowym designem?

Główną kartą przetargową modelu Galaxy S8 jest oczywiście jego design. Telefon ma niezwykle wąskie ramki i oferuje zakrzywiony obustronnie wyświetlacz AMOLED. Wygląda to fenomenalnie i powoduje, że inne telefony wyglądają przy S8 jak z innej epoki.

Galaxy S7 i Galaxy S7 Active
Galaxy S7 i Galaxy S7 Active

W przypadku modelu S8 Active, Samsung pod pewnymi względami musiałby pójść na kompromisy. Model ten będzie miał prawdopodobnie fizyczne przyciski pod ekranem. Są one niezbędne do obsługi urządzenia pod wodą lub w rękawiczkach. Można powiedzieć, że to taki znak rozpoznawczy serii Active, więc koreański koncern będzie musiał zdecydować, czy zachować wąski ramki i zrezygnować z fizycznych przycisków, czy też zniszczyć design S-ósemki kosztem lepszej obsługi w trudnych warunkach.

Skoro telefon ma być odporny na upadki i uszkodzenia mechaniczne, producent będzie też musiał zrezygnować z zakrzywionego ekranu. Nasuwa się tu więc pytanie - ile w Galaxy S8 Active będzie Galaxy S8...?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)