Za zakupy w Biedronce zapłacisz telefonem

fot. youtube.com
fot. youtube.com
Miron Nurski

22.10.2013 08:00, aktual.: 22.10.2013 10:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wczoraj miał miejsce ważny dzień dla płatności mobilnych w Polsce, gdyż obsługę tego typu transakcji wprowadziła jedna z największych sieci sklepów dyskontowych w naszym kraju. Co ciekawe, w Biedronce zapłacimy nie tylko za pomocą nowoczesnych smartfonów, ale i najzwyklejszych komórek.

Na razie z tego udogodnienia mogą korzystać wyłącznie klienci banków Pekao, Alior i GetIn, którzy uzbroją się się w aplikację PeoPay lub iKasa. Pierwsza z nich została stworzona przez bank Pekao, natomiast druga jest owocem współpracy Biedronki, koncernu ICP oraz banków Alior i GetIn. Na tym w zasadzie różnice się kończą, gdyż zasada działania obu programów jest taka sama.

W czasie robienia zakupów musimy zadeklarować, że zamierzamy dokonać płatności za pomocą telefonu. Teraz wystarczy tylko uruchomić aplikację, wpisać PIN oraz podać kasjerowi wygenerowany 6-cyfrowy kod. I to by było na tyle.

Jak mówi cytowany przez Wirtualną Polskę Wojciech Pantkowski z Banku Pekao:

Z naszych testów wynika, że płatność przy pomocy PeoPay odbywa się dwa razy szybciej niż w przypadku gotówki. To może znacząco skrócić i ułatwić płacenie w sklepie.

Na tym jednak zalety tego rozwiązania się nie kończą, gdyż płacenie za pomocą telefonu to na chwilę obecną jedyna forma płatności bezgotówkowych w Biedronce. Sieć nie obsługuje bowiem transakcji kartami płatniczymi w celu uniknięcia prowizji, co z kolei przełożyłoby się na wzrost cen. Podkreślił to dyrektor generalny sieci sklepów Biedronka, Tomasz Suchański:

Płatności telefonem to szybka, łatwa i bezpieczna metoda, a jednocześnie pozwalająca uniknąć opłat interchange, jak ma to miejsce w przypadku transakcji kartami płatniczymi. W związku z tym nadal będziemy mogli bez przeszkód realizować naszą filozofię codziennie niskich cen oraz być prekursorem wśród sieci handlowych we wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań dla klientów.

Poniżej znajdziecie linki przeznaczone dla klientów konkretnych banków, pod którymi znajdziecie odnośniki do aplikacji oraz wszystkie potrzebne informacje.

Tutaj znajdziecie z kolei listę wspieranych telefonów.

Płatności mobilne działają już niemal we wszystkich Biedronkach w Polsce (ok. 2300 sklepów). Wyjątek stanowią placówki, które znajdują się poza zasięgiem mobilnego internetu.

[solr id="komorkomania-pl-172569" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/3437,polskie-banki-lacza-sily-i-przygotowuja-wspolny-system-platnosci-mobilnych" _mphoto="fot-ifanr-com-172569-135-0f097e0.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4619[/block]

Trzeba przyznać, że całe przedsięwzięcie może być sporym udogodnieniem dla osób, które nie lubią nosić przy sobie gotówki. Z drugiej zaś strony wykorzystany standard płatności mobilnych sprawia, że sam nie odważyłbym się wybrać do Biedronki wyłącznie z telefonem w kieszeni. Obawiam się, że przerażałaby mnie myśl, że wystarczą drobne problemy z zasięgiem (o które nietrudno), by wrócić do domu bez zakupów.

Źródło: Wirtualna PolskaiKasa

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)