W jaki sposób sfinansować zakup nowego telefonu?

W jaki sposób sfinansować zakup nowego telefonu?

W jaki sposób sfinansować zakup nowego telefonu?
Materiał sponsorowany
04.02.2019 13:17, aktualizacja: 04.02.2019 14:17

Nowoczesny smartfon, który dopiero co miał swoją premierę, jest w zasięgu możliwości większości osób. Pojawia się jednak pytanie: w jaki sposób sfinansować jego zakup? Gotówka, kredyt, a może pożyczka pozabankowa? Porównujemy dostępne możliwości.

Wydawać by się mogło, że wraz z upowszechnieniem się smartfonów, ich ceny będą powoli spadać. Tymczasem za każdy kolejny nowoczesny telefon renomowanej marki trzeba płacić coraz więcej – niekiedy są to kwoty znacznie przekraczające 4000 zł. Co prawda takie smartfony dają znacznie więcej możliwości, ale ceny bywają mocno wygórowane. Nie stanowi to przeszkody dla miłośników najnowszych technologii. Są oni w stanie zapłacić każdą kwotę – nawet kosztem przeznaczania wszystkich swoich oszczędności, zadłużania się u znajomych czy w instytucjach finansowych.

Kupno nowego smartfona – możliwości finansowania

Masz ochotę na zakup nowoczesnego smartfona z wyższej półki? Ograniczone środki finansowe wcale nie muszą być przeszkodą. Obecnie istnieje wiele sposobów, dzięki którym można pozwolić sobie na nabycie takiego telefonu.

  1. Umowa z operatorem komórkowym

Najprostszym sposobem na zdobycie najnowszego smartfona z wyższej półki cenowej jest zawarcie umowy z operatorem komórkowym. Abonament lub usługi typu mix pozwalają nabyć telefon, płacąc za niego jednorazowo niższą kwotę. Trzeba jednak mieć świadomość, że pozostała część kwoty regulowana jest np. w miesięcznej opłacie abonamentowej. W praktyce jest to zatem nic innego jak telefon kupowany na raty bezpośrednio u operatora komórkowego.

  1. Pożyczka pozabankowa

Chcąc sfinansować zakup nowoczesnego telefonu, możesz skorzystać z oferty firmy pozabankowej. Pożyczkami tego typu zainteresowanych jest coraz więcej osób, o czym świadczy rosnąca liczba zapytań w serwisie sowafinansowa.pl.

Zanim zdecydujesz się złożyć wniosek, musisz poznać kryteria przyznawania chwilówek. O tym, jakie dochody akceptują pożyczkodawcy dowiesz się stąd: https://sowafinansowa.pl/artykuly/jakie-dochody-akceptuja-pozyczkodawcy/. Warto także poznać informacje o kosztach zaciąganego zobowiązania oraz wymaganym okresie spłaty. Zwróć przy tym uwagę, która firma pozabankowa proponuje pożyczki za 0 zł – bez żadnych opłat, tj. odsetek i prowizji.

  1. Zakup na raty

Jeśli masz upatrzony model smartfona w konkretnym sklepie, możesz nabyć go na raty. Jest to specyficzna forma kredytu, która charakteryzuje się uproszczonymi formalnościami. Wyróżnia je szybka procedura – po zawnioskowaniu i uzyskaniu pozytywnej decyzji, smartfon trafia w Twoje ręce.

Która z tych opcji jest korzystniejsza? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie – musisz uwzględnić swoje potrzeby oraz oczekiwania.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)