W Kielcach nie chcą masztu telefonii komórkowej!

maszt
maszt
Katarzyna Pura

26.10.2009 18:00, aktual.: 26.10.2009 19:00

Na jednym z kieleckich osiedli od jakiegoś czasu trwają pracę budowlane, mające na celu postawienie masztu telefonii komórkowej. Mieszkańcy Malikowa strajkują. Zarzucają władzom miasta, że nie zostali poinformowani o fakcie, iż zamierzają budować maszt telefonii komórkowej w pobliżu ich domów. Uważają, że 50-metrowy maszt będzie "bombą", która zniszczy ich zdrowie i życie, a w dodatku ich ziemia stanie się bezwartościowa. Co najważniejsze, wywalczyli wstrzymanie budowy.

Trzeba zaznaczyć, że mieszkańcy tego osiedla są bardzo bojowo nastawieni do budowania wszelkiego typu szkodliwych - według nich - masztów czy wież. Jeden z protestujących powiedział: "Dwa lata temu też chcieli budować w tej okolicy wieżę, ale nie pozwoliliśmy, Teraz też będziemy protestować aż do skutku!"

Właścicielka posesji, która wydzierżawiła ziemię firmie Plus GSM pod budowę masztu mówi: "Presja psychiczna na naszą rodzinę jest niesamowita, ale liczyłam się z tym. Uprzedzała mnie o tym firma, która buduje stację, bo zawsze towarzyszą im protesty. Jak zaproponowali, żebym wydzierżawiła im ziemię, długo się zastanawiałam. Pewnie, że pieniądze też są ważne, ale chciałam mieć pewność, że ta wieża nikomu nie będzie zagrażać. I mam taką pewność. To nieprawda, że inwestycja była trzymana w tajemnicy. Informacja o niej była na stronie internetowej Urzędu Miasta, a przy ulicy Malików rozwieszono obwieszczenia w tej sprawie."

Sprawa trafiła do kieleckiego ratusza, gdzie grupa mieszkańców "poszkodowanego" osiedla rozmawiała z prezydentem miasta. Bez skutku. Prezydent Wojciech Lubawski wydał zgodę na budowę, tłumacząc, że jest ona zgodna z prawem.

W ostatnich dniach mieszkańcy Malikowa bardzo skutecznie blokowali budowlańcom wjazd na budowę. Kilkakrotnie policja wkraczała do akcji (o całości można przeczytać na stronie EchoDnia). W końcu ekipa robotników musiała opuścić teren budowy - inwestycja została wstrzymana na razie do końca miesiąca. Co będzie dalej? Okaże się po kolejnej wizycie geodety na terenie budowy.

Podobna sytuacja ma miejsce w Gdańsku, gdzie mieszkańcy ul. Szczecińskiej od roku walczą o to, by w pobliżu ich domów nie stanął 61-metrowy maszt, gdzie miałyby się znajdować anteny telefonii cyfrowej.

A jaki jest Twój stosunek do tego typu spraw - czy gdyby budowa masztu telefonii komórkowej miała rozpocząć się obok Twojego domu - protestowałbyś?

Źródło: EchoDniaTelix

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)