W końcu użytkownicy Androida mogą zagrać w Godusa!

W końcu użytkownicy Androida mogą zagrać w Godusa!
01.12.2014 08:08
W końcu użytkownicy Androida mogą zagrać w Godusa!
Zbigniew Kowal
Zbigniew Kowal

Od kilku dni ze sklepu z aplikacjami Google’a, można pobrać najnowsze dzieło legendarnego Petera Molyneux – grę Godus. Chociaż tytuł ten nie okazał się być kasowym sukcesem na urządzeniach z logo nadgryzionego jabłka, to być może wersja na Androida pozwoli zapełnić konto bankowe należące do DeNA Corp.

Godus pozwala nam wcielić się w boga dbającego o dobrobyt i bezpieczeństwo swoich wyznawców. Posłuch u wiernych zdobywamy dzięki szeregu nadnaturalnych mocy pozwalających m.in. wpływać na kształt terenu. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby stworzyć biblijny raj dla naszych wyznawców. Zamieszkujący świat gry ludzie kontrolowani są przez sztuczną inteligencję.

412089002066445222

Nasza moc zależy jednak od liczby wiernych. Grę rozpoczynamy zaledwie od dwóch wyznawców, ale liczbę tę szybko można zwiększyć poprzez budowanie nowych budowli. Początkowo rozgrywka nastawiona jest na ekonomiczny rozwój, później trzeba przyszykować się na podbój terenów należących do innych cywilizacji.

Ciekawostką jest sposób w jaki zrealizowano przeskok z jednego okresu cywilizacyjnego do drugiego. Gracz musi bowiem zbierać karty reprezentujące surowce, technologie lub ery. Znajdujemy je w skrzyniach oraz w świątyniach. Eksploracja mapy oraz odrobina szczęścia jest więc niezbędna dla naszego rozwoju.

412089002066641830

Pomimo że od premiery Godusa w App Store minęło kilka miesięcy, to gra nadal nie została przez producenta uznana za finalny produkt. Wersja „work in progress” stwarza jednak duże problemy użytkownikom Androidów. Sporo fanów informuje, że aplikacja nie uruchamia się na wielu urządzeniach lub bez powodu wyłączą się podczas grania.

Oczywiście jak na grę w modelu freeemium przystało, znalazły się również mikrotranskacje, które ułatwiają co nieco. Jak zapewnia jednak Peter Molyneux, nie są one niezbędne do czerpania przyjemności z gry. Warto również nadmienić, że aplikacja była kilkukrotnie aktualizowana. Ostatni update wprowadził integrację z Facebookiem (wierni przejmują imiona naszych znajomych) oraz kilka nowych mocy.

Godus - Out Now on Google Play!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)