W skrócie: Android 4.2 dla HTC One, Vine na Androida, hakowanie iPhone'a za pomocą ładowarki

W skrócie: Android 4.2 dla HTC One, Vine na Androida, hakowanie iPhone'a za pomocą ładowarki

Vine
Vine
Miron Nurski
03.06.2013 18:19, aktualizacja: 03.06.2013 20:19

Foxconn i Mozilla szykują nowe urządzenia z systemem Firefox OS, Vine trafia na platformę Android, a naukowcy z Instytutu Technologicznego w Georgii planują zhakować iPhone'a za pomocą... ładowarki.

  1. Android 4.2 zmierza do HTC One. Kilka dni temu doszło do nieoficjalnego wycieku testowej wersji systemu Android 4.2 dla modelu HTC One. Dziś przedstawiciele rosyjskiego oddziału zapewniają, że oprogramowanie jest dopracowywane, a proces aktualizacyjny rozpocznie się już w połowie czerwca. Nie wiadomo jednak, czy i kiedy aktualizacja trafi do Polski.
fot. gsmarena.com
fot. gsmarena.com

2. Lepszy zasięg Orange w dużych miastach. Orange zapowiedziało dziś na swoim blogu modernizację sieci w większych miastach. Na liście znalazły się Warszawa, Kraków i Wrocław, Poznań, GOP oraz Gdańsk. Prace rozpoczną się już w wakacje i przełożą się m.in. na zwiększenie zasięgu, lepszy sygnał wewnątrz budynków i gotowość na technologię LTE.

  1. Vine na Androida już jest. Mobilny serwis społecznościowy Vine, który nazywany jest często Instagramem dla wideo, trafił dziś na platformę Android. Stosowną aplikację można pobrać za darmo ze sklepu Google Play. Dostępna jest także wersja dla systemu iOS.
  1. Foxconn i Mozilla szykują nowe urządzenia z Firefox OS. Niedawno wyszło na jaw, że największy producent komponentów komputerowych na świecie, czyli firma Foxconn, pracuje razem z Mozillą nad nowym produktem z systemem Firefox. Teraz okazuje się, że chodzi o nie jedno, ale przynajmniej pięć urządzeń, wśród których mają być także tablety.
fot. engadget.com
fot. engadget.com
  1. Nowe smartfony HTC nadchodzą. Serwis GSMInsider informuje, że jeszcze w tym miesiącu firma HTC zaprezentuje smartfona o nazwie Butterfly S, czyli następcę niedostępnego w naszym kraju "motylka". Miesiąc później ma się pojawić HTC M4 (znany również jako One Mini) oraz nowe wersje kolorystyczne One'a.
  1. iPhone zostanie zhakowany za pomocą ładowarki. Naukowcy z Instytutu Technologicznego w Georgii zapowiadają, że w przyszłym miesiącu na poświęconej bezpieczeństwu konferencji Black Hat przeprowadzą ciekawy eksperyment. Ich celem będzie zainstalowanie złośliwego oprogramowania na pokładzie iPhone'a pracującego pod kontrolą najnowszej wersji systemu iOS, co pozwoli im przejąć kontrolę nad urządzeniem. A wszystko to za pomocą... zmodyfikowanej przez nich ładowarki. Pokaz ma uświadomić, jak wiele złego może zdziałać niewinnie wyglądające akcesorium.

Źródło: GSMArenaOrangeEngadgetGSMInsider

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)