W skrócie: BlackBerry wycofa się z Japonii, Asus rozdaje etui do Nexusa 7, nietypowy koncept Nokii

W skrócie: BlackBerry wycofa się z Japonii, Asus rozdaje etui do Nexusa 7, nietypowy koncept Nokii

W skrócie: BlackBerry wycofa się z Japonii, Asus rozdaje etui do Nexusa 7, nietypowy koncept Nokii
Tomasz Hamryszak
08.02.2013 18:00, aktualizacja: 08.02.2013 19:00

BlackBerry zniknie z rynku japońskiego. Asus rozdaje stylowe etui do Nexusów 7, nietypowy koncept Nokii na YouTubie.

  1. Aktualizacja RunKeepera. Aplikacja RunKeeper, która jest osobistym trenerem dla biegaczy doczekała się wersji 3.0. Aplikacja uległa diametralnej zmianie za sprawą wprowadzenia natywnego interfejsu znanego z Androida 4.0 i nowszych. RunKeeper jest teraz bardziej przejrzysty, a dostęp do ważnych informacji jest wygodniejszy.
RunKeeper | fot. play.google.com
RunKeeper | fot. play.google.com
  1. BlackBerry wycofa się z Japonii. Agencja Reutera podała, że firma BlackBerry (wcześniej RIM) zamierza wycofać się z rynku Japońskiego. Jednym z powodów są zbyt duże koszty tłumaczenia systemu i przystosowywania go do tamtejszego regionu. Warto również zauważyć, że udziały BlackBerry w Japonii zmniejszyły się z 5 do 0,3%. Obecni użytkownicy Jeżynek nie muszą jednak obawiać się wycofania BlackBerry z rynku Japońskiego. Producent zapewnia, że wciąż będzie wspierał obecne w tamtym kraju modele.
  1. Wyprzedaż odnowionych tabletów Asusa. W sklepie Asusa pojawiły się odnowione tablety Nexus i Transformer w bardzo atrakcyjnych cenach. Warto jednak się pośpieszyć z decyzją, gdyż sprzęt znika z półek w bardzo szybkim tempie. W tej chwili zostały już tylko Nexusy 7 16GB w cenie 699 zł oraz złote Transformery TF201 32GB za 1699 zł. Urządzenia odnowione to te, które z jakichś powodów wróciły do producenta i przeszły ponowne testy, dzięki czemu sprzęt jest wolny od wad.
  1. Asus rozdaje etui do Nexusa 7. Każdy, kto w dniach 7-24 lutego kupi tablet ASUS Nexus7C ASUS-1B021A oraz ASUS Nexus7C ASUS-1B006A może otrzymać w prezencie stylowe etui. Wystarczy odwiedzić stronę asusprezentuje.com, zarejestrować swój tablet, wypełnić formularz i czekać na przesyłkę z darmowym akcesorium.
Nexus 7 | fot. asusprezentuje.pl
Nexus 7 | fot. asusprezentuje.pl
  1. Bug w aparacie Nexusa 4. Użytkownicy najnowszego Nexusa skarżą się na błąd w aparacie, przez który nie można robić zdjęć, a nawet wyłączyć aplikacji. Jedynym lekarstwem do czasu pojawienia się aktualizacji pozostaje restart telefonu lub przełączenie do trybu kamery i nagranie krótkiego filmu. Zaobserwowaliście ten sam problem w swoich Nexusach?
  1. Orange i Empik Digital uruchamiają wirtualną wypożyczalnię książek. Czytelnia Tu i Tam gromadząca w swoich zasobach 12 tys. ebooków dostępna jest teraz dla klientów pomarańczowego operatora. Użytkownicy mogą bezpłatnie wypożyczyć dwa dowolne ebooki na 7 dni lub wykupić jeden z abonamentów:
  • Standard – w cenie 9,84 zł z VAT, która w ciągu 30 dni umożliwia wypożyczenie maksymalnie dwóch ebooków dostępnych w domenie komercyjnej oraz nielimitowaną ich liczbę spośród blisko 10 tysięcy tytułów z domeny publicznej.
  • Premium – w cenie 19,68 zł z VAT, która w tym samym czasie umożliwia wypożyczenie nieograniczonej liczby ebooków (nie więcej jednak niż 4 na raz).

W tej chwili aplikacja Czytelnia Tu i Tam dostępna jest dla smartfonów z Androidem, a niebawem dostęp otrzymają również użytkownicy urządzeń z iOS-em. Producent planuje w przyszłości przygotować również wersję dla Windows Phone’a.

  1. Nietypowy koncept Nokii. Jeden z naszych czytelników podesłał nam linka (dzięki Szakulo5) do interesującego konceptu smartfona Nokii z Windows Phone’em i fizyczną klawiaturą. Co o nim sądzicie? Hot or not?

Nokia 888 E

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)