W skrócie: Budżetowa Lumia 505, poprawa sprzedaży HTC i aktualizacja Galaxy S III

W skrócie: Budżetowa Lumia 505, poprawa sprzedaży HTC i aktualizacja Galaxy S III

Jobs | fot. YouTube
Jobs | fot. YouTube
Tomasz Hamryszak
06.12.2012 20:30, aktualizacja: 06.12.2012 21:30

Budżetowa Nokia Lumia 505 pojawiła się w Sieci. Aktualizacja Androida dostępna dla polskich Galaxy S III. Qualcomm prezentuje nowy czip NFC.

  1. Budżetowa Lumia 505 w Sieci. Na fanpage’u jednego z meksykańskich sprzedawców pojawiła się zapowiedź budżetowego smartfona Nokia Lumia 505. Według doniesień przyszłe urządzenie będzie wyposażone w 4-calowy ekran WVGA, procesor 800 MHz, 256 MB pamięci RAM i 4 GB pamięci wewnętrznej. Stare logo Windowsa pod ekranem nie pozostawia wątpliwości, że telefon będzie pracował pod kontrolą mobilnych okienek w wersji 7.8. Nokia Lumia 505 będzie prawdopodobnie dostępna tylko na wybranych rynkach jako odpowiednik Lumii 510.
Nokia Lumia 505 | fot. Facebook
Nokia Lumia 505 | fot. Facebook
  1. Poprawa sprzedaży HTC. Listopadowe wyniki sprzedaży HTC wskazują na to, że po 4 miesiącach spadku tajwański producent znów wraca do gry. Przedostatni miesiąc tego roku przyniósł wzrost sprzedaży na poziomie 23%. Wpływ na poprawę sytuacji firmy może mieć wprowadzenie nowych Windows Phone’ów oraz odświeżonego flagowca – One X+.
HTC | fot. GSM Arena
HTC | fot. GSM Arena
  1. Aktualizacja Samsunga Galaxy S III już dostępna. Polscy użytkownicy flagowego Samsunga jako pierwsi otrzymali aktualizację Androida do swoich urządzeń. System w wersji 4.1.2 dostępny jest za pośrednictwem OTA (over-the-air). Wśród nowości znalazły się nowa galeria zdjęć z Galaxy Note II i funkcja Smart Rotation.
  1. Qualcomm prezentuje nowy czip NFC. Firma Qualcomm Atheros zaprezentowała nowy, wyjątkowo energooszczędny moduł NFC. Model QCA1990 jest najsmuklejszym w branży rozwiązaniem typu system-on-chip (SoC), wyróżniającym się rozmiarem mniejszym o 50 procent od konkurencji. Rozwiązanie to trafi do smartfonów najprawdopodobniej dopiero w trzecim kwartale 2013 roku.
  1. Nokia Lumia 620 – hands on. Zaprezentowana wczoraj w Paryżu Nokia Lumia 620 trafiła już w ręce redakcji serwisu Engadget:
  1. Nokia Lumia 920 vs Google Nexus 4 – nagrywanie filmów. W poniższych nagraniach znajdziecie odpowiedź na pytanie, po co w Lumii 920 producent umieścił aż trzy mikrofony HAAC (High Amplitude Audio Capture).

Lumia 920:

Ёлка на запуске iTunes в России

Nexus 4:

Запуск Apple iTunes в России - Ёлка, Nexus 4 720p

  1. Steve Jobs vs Bill Gates. Na koniec jedna z lepszych parodii wojny raperów:

Steve Jobs vs Bill Gates. Epic Rap Battles of History

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)