W skrócie: Chameleon Launcher na smartfony z Androidem, HTC One dostępny w kwietniu, odświeżony iOS

Chameleon Launcher (fot. youtube.com)
Chameleon Launcher (fot. youtube.com)
Miron Nurski

22.03.2013 17:00, aktual.: 22.03.2013 18:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

HTC One zadebiutuje u nas pod koniec kwietnia, Chameleon Launcher ląduje na smartfonach z Androidem, a iOS zostanie odświeżony.

  1. Ekrany przyszłych smartfonów pokryte szkłem szafirowym?: Obecnie w kwestii uodporniania wyświetlaczy urządzeń mobilnych na uszkodzenia mechaniczne prym wiedzie firma Corning ze swoim Gorilla Glass. Mówi się jednak, że w przyszłości zwykłe szkło może zostać wyparte przez szkło szafirowe, które jest trzy razy twardsze od obecnie stosowanych rozwiązań. Właściwie jest ono tak twarde, że często porównywane jest z diamentem, choć oczywiście jest od niego znacznie tańsze. Szkłem szafirowym pokryty został ekran luksusowego smartfona Vertu Ti.
  1. Co z Google Now dla iOS?: Kilka dni temu do Sieci wyciekł filmik promujący usługę Google Now dla systemu iOS. Eric Schmidt zapytany o to, czy aplikacja ta faktycznie trafi na iPhone'y oraz iPady zasugerował, by zapytać o to firmę Apple. Ta z kolei twierdzi, że w chwili obecnej żadne aplikacje Google'a nie oczekują na weryfikację w sklepie App Store. Co najciekawsze, ostatecznie potwierdził to również Google. Sprawa jest zatem dość pogmatwana i na razie nie wiemy tak naprawdę nic. Niemniej jednak firma nie stworzyła klipu promocyjnego bez powodu i możemy być pewni, że taka aplikacja faktycznie powstaje. Pamiętajmy, że już 15 maja startuje impreza Google I/O 2013, podczas której koncern zaprezentuje wiele nowości. Bardzo prawdopodobne, że jedną z nich będzie właśnie Google Now dla systemu iOS.
Google Now dla iOS
Google Now dla iOS
  1. Apple dba o środowisko: Firma Apple poinformowała, że jej placówki są już w 75% zasilane energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych, czyli elektrowni wodnych, słonecznych, wiatrowych itp. Dla porównania w roku 2010 było to tylko 35%, czyli postęp jest znaczny. Co ciekawe, same centra danych Apple'a zasilane są energią odnawialną w 100%.
  1. Chameleon Launcher dla dla smartfonów z Androidem już w Google Play: Chameleon to launcher początkowo przeznaczony jedynie dla tabletów, który zasłynął dzięki serwisowi Kickstarter. Teraz w Google Play pojawiła się jego smartfonowa wersja, którą w akcji możecie zobaczyć na poniższym wideo. Launcher dostępny jest w dwóch wersjach: smartfonowej za 9,38 zł oraz uniwersalnej (smartfony i tablety) za 12,99 zł. [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=AN9m4UHdf-0[/youtube]
  1. iOS z odświeżonym interfejsem?: Z danych podanych przez Wall Street Journal wynika, że Jonathan Ive naciska na to, by  system iOS został w końcu odświeżony. Dziennik podaje jednocześnie, że na drastyczne zmiany nie ma co liczyć, ale Ive chce, żeby mobilny system Apple'a był "prostszy i bardziej kompletny".
  1. HTC One u nas dopiero pod koniec kwietnia?: Jak już zapewne wiecie, rynkowa premiera modelu HTC One została przesunięta, ze względu na problemy z dostawami niektórych podzespołów. Dziś firma wydała oficjalne oświadczenie, że telefon trafi do sprzedaży w przyszłym tygodniu w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Tajwanie w przyszłym tygodniu, natomiast w pozostałej części Europy i Azji oraz w Ameryce Północnej słuchawka zadebiutuje przed końcem kwietnia.
HTC One
HTC One
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)