W skrócie: Deus Ex już w App Storze, procesory ARM 3 GHz w przyszłym roku, nowe Mapy Google

Nowe Mapy Google
Nowe Mapy Google
Miron Nurski

10.07.2013 16:00, aktual.: 10.07.2013 18:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nokia udostępnia swoje mapy użytkownikom wszystkich Windows Phone'ów, deweloperzy z XDA Developers portują system Firefox OS na smartfony Samsung Wave, a Dropbox będzie synchronizował również dane aplikacji.

  1. Mapy Nokia Here dla wszystkich Windows Phone'ów już wkrótce. Stosowne aktualizacje programów HERE, Drive+ i Transit co prawda w sklepie Microsoftu pojawiły się już dziś, jednak zawierały dość poważny błąd, więc zostały wycofane do czasu, aż producent go wyeliminuje. Aplikację Transit wyceniono na 1,99 euro, a nawigacja Drive+ to wydatek rzędu 34,99 euro. Szczegółowe dane na temat dostępności i cen konkretnych usług dla poszczególnych urządzeń i krajów zostały opublikowane na Twitterze.
fot. twitter.com
fot. twitter.com
  1. Procesory 3 GHz w urządzeniach mobilnych już w przyszłym roku? Firma TSMC (dostawca m.in. podzespołów do urządzeń firmy Apple) informuje, że już na początku przyszłego roku będzie gotowa do masowej produkcji procesorów wykonanych w procesie technologicznym 20 nm. Oznacza to, że jednostki zbudowane na architekturze ARM będą pobierały 25% mniej energii i zapewnią 30% wzrost wydajności. Oznacza to, że prawdopodobnie już za kilka miesięcy pęknie bariera 3 GHz w smartfonach i tabletach.
  1. Firefox OS dla Samsungów Wave I i II. Magicy z forum XDA Developers postawili sobie za cel przeportowanie systemu Firefox OS na smartfony Samsunga z serii Wave. Oprogramowanie jest obecnie w bardzo wczesnej fazie rozwoju. Efekty prac deweloperów możecie śledzić tutaj.

4. Połowa klientów odchodzących z Play przechodzi do Orange i nju mobile. Wczoraj Play opublikował na swoim blogu infografikę na temat tego, skąd klienci przenoszą swoje numery do fioletowego operatora. Sieć Orange z kolei zauważyła drugą stronę medalu - blisko połowa osób odchodzących z Play decyduje się na jej oferty, czym nie omieszkała się pochwalić na swoim blogu.

  1. Dropbox będzie synchronizował także dane aplikacji. Firma pochwaliła się dziś 175 milionami użytkowników i poinformowała, że zamierza wzbogacić swoją usługę o kolejne funkcje. Już wkrótce z chmurą synchronizowane będą także dane poszczególnych aplikacji, takie jak zakładki w przeglądarkach, zapiski w notatnikach oraz - co dla większości osób z pewnością najistotniejsze - stany gier. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi.
Dropbox
Dropbox

6. Deus Ex: The Fall już w App Storze. Oczekiwana od kilku tygodni gra studia Square Enix wylądowała dziś w wirtualnym sklepie firmy Apple. Użytkownicy iPhone'ów oraz iPadów mogą ją nabyć tutaj za 5,99 euro.

Deus Ex: The Fall
Deus Ex: The Fall
  1. Google udostępnia swoje odświeżone mobilne Mapy. Aktualizacja wnosząca zupełnie nowy wygląd oraz kilka dodatkowych funkcji pojawiła się w sklepie Google Play już dziś, jednak udostępnienie jej wszystkim użytkownikom może potrwać nawet kilka dni. Trwają również prace nad wersją dla systemu iOS.
Nowe Mapy Google
Nowe Mapy Google
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)