W skrócie: Google Fit, nowy patent Apple'a i Galaxy Tab S na wideo

W skrócie: Google Fit, nowy patent Apple'a i Galaxy Tab S na wideo

W skrócie: Google Fit, nowy patent Apple'a i Galaxy Tab S na wideo
Mateusz Żołyniak
13.06.2014 18:26, aktualizacja: 13.06.2014 20:29

Google szykuje już nową usługą, Apple patentuje kolejne rozwiązania, a LG radzi sobie coraz lepiej.

  1. Na Google I/O zobaczymy usługę zdrowotną giganta z Mountain View? Na tegorocznej konferencji dla deweloperów ma zostać zaprezentowana nowa wersja systemu Android o oznaczeniu 5.0, a także nowości związane z Google Glass i Android Wear. Forbes donosi, że na tym nie koniec. Firma ma bowiem ujawnić plany wprowadzenia własnej usługi zdrowotnej o nazwie Google Fit. Będzie to konkurent dla rozwiązania wprowadzonego w iOS 8. Może trafić ono również do zegarków z Android Wear, a na konferencji powinniśmy poznać ewentualnych partnerów firmy (Samsung, LG?).
  1. Aplikacje z Firefox OS na Androidzie. Nową wersją przeglądarki Mozilli dla Androida (Firefox 29) pozwala na uruchamianie Open Web Apps (OWA). Możliwe jest więc korzystanie na smartfonie z systemem Google'a z aplikacji napisanych z myślą o Firefox OS, które traktowane są jako programy natywne. Poniżej możecie zobaczyć jak programy z Marketplace prezentują się na Androidzie.

Open Web Apps on Android

  1. KitKat dla Ascenda P6. Od dzisiaj na Starym Kontynencie rusza proces aktualizacji dla zeszłorocznego modelu Huaweia. Update na pokład P6 ma wnieść m.in.: Androida 4.4 KitaKat, Emotion UI 2.3, nowe filtry w aplikacji aparatu, szybszy mechanizm odblokowywania telefonu PIN-em, lepszy system powiadomień na ekranie blokady czy aplikację do czyszczenia systemu i poprawiania jego wydajności. Aktualizacja prowadzona jest poprzez system OTA, a telefon sam powinien poinformować do dostępności nowego oprogramowania.
Aktualizacja do Androida 4.4 KitKat dla Huawei Ascend P6
Aktualizacja do Androida 4.4 KitKat dla Huawei Ascend P6© gsmarena
  1. Nowy patent Apple'a. Gigant z Cupertino w Biurze Patentów i Znaków Towarowych USA złożył wniosek o przyznanie praw własności do nowego rozwiązania. Odnosi się ono do specjalnego covera, który jednocześnie ma chronić ekran i wyświetlać ważne powiadomienia. Podobne rozwiązania dostępne są już choćby dla telefonów Samsunga i LG. Apple myśli jednak nie tyle o małym okienku w klapce, ale podzieleniu covera na kilka, wyświetlających różne informacje sekcji. Dzięki systemowi diod lub małemu wyświetlaczowi możliwe będzie wyświetlanie wiadomości czy miniatury kalendarza. Więcej o patencie znajdziecie na stronie Apple Insider.
Obraz
  1. LG radzi sobie coraz lepiej. Tajwańskie źródła donoszą, że firma w drugim kwartale tego roku może sprzedać około 15-16 mln smartfonów. Jeżeli okaże się to prawdą, będzie to wzrost o ponad 20% względem pierwszego kwartału. Wzrost wynikać ma z wejścia LG G3 do sprzedaży w Korei Południowej. W kolejnych miesiącach, wraz z wprowadzaniem flagowca na kolejne rynki, wyniki sprzedażowe działu mobilnego LG Electronics mają być jeszcze lepsze. Ogólnie szacuje się, że gigant sprzeda od 10 do 12 mln sztuk G3.
  1. Polska wideoprezentacja Galaxy Tab S. Materiał przygotował vloger Robert Nawrowski, który miał okazję pobawić się tabletem Samsunga z ekranem Super AMOLED jeszcze przed wczorajszą premierą.

Samsung Galaxy Tab S 8.4 Pierwsze wrażenia Hands-On PL | Robert Nawrowski | Robert Nawrowski

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)