W skrócie: Huawei Ascend W1 na zdjęciach, Intel pracuje nad nowym Atomem, jak wytrzymały jest Nexus 4

W skrócie: Huawei Ascend W1 na zdjęciach, Intel pracuje nad nowym Atomem, jak wytrzymały jest Nexus 4

fot. gdeluxe.com
fot. gdeluxe.com
Tomasz Hamryszak
19.11.2012 20:30, aktualizacja: 19.11.2012 21:30

Zdjęcia smartfona Huawei Ascend W1 znów pojawiły się w Sieci. Intel pracuje nad Atomami nowej generacji dla tabletów. Czy Google Nexus 4 jest odporny na upadki?

  1. Także Lenovo pracuje nad smartfonem z ekranem Full HD. Moda na rozdzielczość 1080p dotarła również do rynku smartfonów, a do producentów, tj. Oppo, Sharp i HTC, niebawem dołączy także Lenovo. Do Sieci wyciekły już pierwsze zrzuty ekranu z nowego smartfona, co pozwoliło poznać jego rozdzielczość. Niestety, pozostałe parametry nie są jeszcze znane.
  1. Huawei Ascend W1 znów sfotografowany. W Sieci ponownie pojawił się Huawei Ascend W1 oparty na systemie Windows Phone 8. Model z 4-calowym ekranem (480 x 800) ma być wyposażony w dwurdzeniowy układ o taktowaniu 1,2 GHz oraz baterię o pojemności 2000 mAh. Źródłem wycieku jest jeden z pracowników chińskiej firmy, który opublikował na Twitterze zdjęcia przedstawiające smartfona w dwóch wariantach kolorystycznych. Co prawda skasował on już zdjęcia ze swojego konta, ale zachowały się ich kopie:
Huawei Ascend W1 | fot. engadget
Huawei Ascend W1 | fot. engadget
Huawei Ascend W1 | fot. engadget
Huawei Ascend W1 | fot. engadget
  1. Intel pracuje nad nowymi Atomami dla tabletów. Z planów Intela, które niedawno wyciekły do Sieci, wynika, że producent w 2014 roku planuje wprowadzić na rynek nową serię chipów o nazwie Bay Trail. Procesory nowej generacji zostaną stworzone w procesie technologicznym 22 nm. Czterordzeniowe układy będą oferować maksymalne taktowanie na poziomie 2,1 GHz. Równie dobrze zapowiada się zintegrowany układ GPU Intel Gen 7 ze wsparciem dla DirectX i obsługą maksymalnej rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli.
Intel Atom | fot. Mobile Geeks
Intel Atom | fot. Mobile Geeks
  1. Milion aplikacji zaakceptowanych w App Store. Uruchomiony w 2008 roku sklep z aplikacjami Apple’a stale się powiększa, a dziś, po czterech latach istnienia, został osiągnięty kolejny rekord – w App Store zaakceptowano już milion aplikacji. Nie oznacza to jednak, że aż tyle pozycji znajduje się w sklepie. Jest ich nieco mniej - „jedynie” 736 tys. Skąd taka różnica? Odpowiedź jest prosta: część twórców skasowała swoje programy.
  1. Dla Google'a rok ma 11 miesięcy. Właściciele urządzeń z Androidem 4.2 korzystający z aplikacji People mogą zaobserwować, że ostatnim miesiącem w kalendarzu jest… listopad. Grudzień najwidoczniej umknął gdzieś programistom amerykańskiego giganta, którzy już zostali poinformowani o swojej wpadce.
Android 4.2 | fot. engadget
Android 4.2 | fot. engadget
  1. Windows Phone 7.8 już niebawem? Sprzeczne informacje dotyczące udostępnienia systemu Windows Phone 7.8 pojawiają się w zastraszającym tempie. Według ostatnich plotek odświeżona mobilna siódemka uzyskała już status RTM (gotowa do wypuszczenia na rynek), co oznaczałoby, że może ona trafić do smartfonów w ciągu najbliższych dni lub tygodni.
  1. To nie koniec wsparcia dla WP7. Udostępnienie mobilnej siódemki w wersji 7.8 dla smartfonów nie będzie oznaczać zakończenia wsparcia dla tych urządzeń. System nadal będzie wspierany, a w przyszłości ma szansę pojawić się jego kolejna odsłona. Czy będzie ona nosiła nazwę Windows Phone 7.9? Tego niestety Microsoft nie zdradza.
  1. Jak wytrzymały jest Google Nexus 4? Testy wytrzymałościowe nowego sprzętu tuż po jego premierze stały się już tradycją. Nie mogło być inaczej z nowym smartfonem Google’a, który został sprawdzony pod kątem wytrzymałości na upadki.

Google Nexus 4 - Drop Test

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)