W skrócie: nowości w Androidzie 4.3, Sony Honami na zdjęciach, przecena iPhone'ów w Play

Sony Honami (fot. gadgethelpline.com)
Sony Honami (fot. gadgethelpline.com)
Miron Nurski

26.07.2013 16:00, aktual.: 26.07.2013 18:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google udoskonala swojego Tłumacza, Samsung przebija Apple'a w zyskach ze sprzedaży iPhone'ów, a nowe funkcje Androida 4.3 Jelly Bean zostają ujawnione.

  1. Tłumacz Google wkrótce będzie jeszcze doskonalszy. Hugo Barra potwierdził w rozmowie z brytyjskim Timesem, że Google ma już w swoich laboratoriach prototypy, które potrafią tłumaczyć rozmowy w czasie rzeczywistym z taką dokładnością, że w przypadku niektórych języków tłumaczenie jest "niemal perfekcyjne". Usługa znajduje się jednak w fazie wczesnych testów, więc z pewnością upłynie jeszcze sporo wody w Wiśle, nim zobaczymy ją na naszych urządzeniach.
  1. Android 4.3 wnosi możliwość zarządzania uprawnieniami. Ukrytą w najnowszej wersji systemu funkcję o nazwie App Opps odkryli redaktorzy serwisu Android Police. Pozwala ona zarządzać poszczególnymi uprawnieniami wszystkich aplikacji zainstalowanych na urządzeniu. W sklepie Google Play pojawił się już program Permission Manager, który ułatwia ten proces. Należy jednak pamiętać, że niektóre aplikacje z odebranymi ważnymi uprawnieniami mogą działać niepoprawnie.
fot. androidpolice.com
fot. androidpolice.com
  1. iPhone'y przecenione w sieci Play. W ofercie fioletowego operatora wszystkie dostępne modele iTelefonów do końca lipca można nabyć nawet o 500 zł taniej. Szczegóły na temat promocji wraz ze szczegółowym cennikiem znajdziecie na blogu Play.
  1. Sony Honami u boku Xperii Z na zdjęciach. Do wycieku fotek nadchodzącego fotograficznego smartfona Sony doszło dzięki serwisowi Gadget Helpline, gdzie znajdziecie ich więcej.
Sony Honami i Xperia Z (fot. gadgethelpline.com)
Sony Honami i Xperia Z (fot. gadgethelpline.com)
  1. Samsung przebija Apple’a w zyskach ze sprzedaży smartfonów. Od wielu miesięcy Samsung sprzedaje najwięcej smartfonów, jednak największym zyskiem wciąż mogła się szczycić firma Apple. Tymczasem jak donosi Chip.pl, gigant z Cupertino w drugim kwartale sprzedał 31,2 mln iPhone’ów, dzięki czemu wypracował 6,9 miliarda dolarów zysku. Samsung z kolei sprzedał 71 milionów smartfonów i zarobił 8,33 miliarda dolarów, przebijając tym samym wynik Apple’a.
  1. Android 4.3 ze wsparciem dla rozdzielczości 4K. Nie oznacza to oczywiście, że wkrótce na rynku pojawią się pierwsze smartfony z ekranami o tak wysokiej rozdzielczości (na razie). Google utrzymuje, że wsparcie dla rozdzielczości XXXHDPI zostało dodane z myślą o telewizorach Smart TV.
  1. Premiera Androida 4.3 i nowego Nexusa 7 na wideo. Osoby, które przegapiły środową konferencję mogą obejrzeć relację wideo, która pojawiła się w serwisie YouTube.
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)