W skrócie: oszczędniejsze moduły LTE, pierwszy tablet z Tegrą 4, nadchodzi era giętkich tabletów?

W skrócie: oszczędniejsze moduły LTE, pierwszy tablet z Tegrą 4, nadchodzi era giętkich tabletów?

Project Shield
Project Shield
Tomasz Hamryszak
07.01.2013 19:30, aktualizacja: 07.01.2013 20:30

ST-Ericsson zapowiada oszczędniejsze moduły LTE. Na targach CES w Las Vegas można będzie zobaczyć pierwszy tablet z układem NVIDIA Tegra 4. Jesteście ciekawi, jak wygląda giętki tablet?

  1. Nowe, oszczędniejsze moduły LTE. ST-Ericsson zapowiada wprowadzenie nowych modułów LTE, które będą miały o 50% mniejsze zapotrzebowanie na energię i będą wspierać technologię VoLTE (Voice-over-LTE).
  1. Pierwszy tablet z Tegrą 4 na pokładzie zaprezentowany. Firma Vizio przedstawiła 10-calowy (o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli) tablet z czystym Androidem 4.2 Jelly Bean. Na pokładzie urządzenia znajdują się moduł WiFi, Bluetooth 4.0 oraz 32 GB pamięci wbudowanej. Najważniejsza ma być jednak wysoka wydajność, którą zapewni najnowszy układ NVIDIA Tegra 4.
  1. Nowy procesor dźwięku firmy Audience. Firma Audience zaprezentowała procesor eS515 Smart Sound Processor, który będzie wspierać do trzech mikrofonów w jednym urządzeniu. Układ wyposażony jest w system do eliminowania pogłosu.
Audience es515 | fot. engadget
Audience es515 | fot. engadget
  1. PowerA Moga Pro – pad dla smartfonów z Androidem. Odwiedzający targi CES 2013 będą mogli zobaczyć gadżet PowerA Moga Pro, czyli najnowszy kontroler dla smartfonów. Urządzenie, które do złudzenia przypomina tradycyjne pady znane użytkownikom konsol, współpracuje ze smartfonami na Androidzie.
Moga Pro | fot. engadget
Moga Pro | fot. engadget
  1. Nokia w przyszłości z Androidem? Nokia, która wydaje się ślepo zapatrzona w dzieło Microsoftu, może w przyszłości rozważyć wybór innego systemu. Steven Elop, zapytany o stosunek fińskiej korporacji do Androida, odpowiedział tylko, że „wszystko jest możliwe”.
  1. Nadchodzi era giętkich tabletów? Firma Plastic Logic we współpracy z Uniwersytetem Queen’s przedstawiła 10,7-calowy giętki tablet z e-papieru. Więcej szczegółowy znajdziecie na poniższym nagraniu:

PaperTab: Revolutionary paper tablet reveals future tablets to be thin and flexible as paper.

  1. NVIDIA Project Shield na wideo. Na YouTubie można już obejrzeć pierwsze wideoprezentacje nowej konsoli NVIDII:

NVIDIA Project Shield - handheld gaming system

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)