W skrócie: problemy finansowe Sony, Google Play w Material Design i nowe iPhone'y z 1 GB RAM-u

W skrócie: problemy finansowe Sony, Google Play w Material Design i nowe iPhone'y z 1 GB RAM-u
17.09.2014 15:38
Xperia Z2
Xperia Z2
Źródło zdjęć: © Shutterstock

Apple ułatwia użytkownikom Androida przesiadkę na nowe iPhone'y, a Sony publikuje prognozy dotyczące sprzedaży smartfonów.

 1. Apple zachęca użytkowników Androida do przesiadki na iOS. Jak zauważył SlashGear, na stronach Apple'a pojawił się szczegółowy poradnik wyjaśniający, w jaki sposób przenieść e-maile, kontakty, zdjęcia, filmy, ebooki i dokumenty z urządzenia z Androidem na iPhone'a lub iPada.
 1. iPhone 6 i 6 Plus z 1 GB RAM-u. Dotychczas spekulowano, że większy wariant ze względu na znacznie wyższą rozdzielczość (interfejs renderowany jest do rozdzielczości 2208 × 1242, a następnie skalowany w dół do 1920 × 1080) będzie miał do dyspozycji więcej pamięci operacyjnej. 9to5Mac potwierdza jednak, że oba modele mają 1 GB RAM-u. Serwis dodaje jednocześnie, że trzeba się liczyć z tym, iż ładowanie się od nowa stron internetowych podczas przełączania kart w przeglądarce prawdopodobnie będzie teraz jeszcze bardziej uciążliwe, a zwłaszcza w przypadku 5,5-calowca.
412087129376883622
Źródło zdjęć: © 9to5mac.com
 1. Sony spodziewa się gigantycznych strat na rynku smartfonów. Z opublikowanego przez producenta raportu wynika, iż Sony znacząco obniżył tegoroczne prognozy dotyczące sprzedaży smartfonów i spodziewa się, że niesprzedane egzemplarze wygenerują 1,7 miliarda dolarów straty netto, co jest wynikiem czterokrotnie wyższym od pierwotnie zakładanego. Na przyszłość Japończycy planują znacznie ograniczyć swoją obecność na średniej półce cenowej i skupić się przede wszystkim na smartfonach premium. Flagowe Xpere, jak zapewnia Sony, sprzedają się bowiem świetnie.
 1. Tak będzie wyglądał Google Play 5.0. Nowa wersja mobilnego sklepu wpisywać się będzie w stylistykę Material Design. Cały zestaw zrzutów ekranu porównujących obecny i nadchodzący wygląd sklepu opublikował Android Police.
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
[1/7]
 1. inFakt prezentuje mobilną aplikację do fakturowania. Dostępny w Google Play program pozwala na wystawianie faktur bezpośrednio z poziomu telefonu lub tabletu. Aplikacja jest darmowa.
 1. Quer wprowadza do swojej oferty powerbank o pojemności 10400 mAh. W notce prasowej producent informuje, że jego ładowarka wyposażona jest w dwa porty ładowania, z których jeden dostarcza prąd o natężeniu 2.1A, a drugi 1A. Całość zasilają ogniwa Samsunga o łącznej pojemności 10400 mAh. Cena modelu Quer KOM0546.1 to 149 zł.
QUER KOM0546.1
QUER KOM0546.1
 1. Nowa reklama Xperii Z3. Wideo pokazuje działanie funkcji Sony Multicamera, która pozwala sparować ze sobą trzy smartfony i nagrać na ich pomocą film wykorzystujący sceny z różnych ujęć.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)