W skrócie: tablet dla dzieci, Android 4.x coraz popularniejszy, jak niewidomi korzystają z Instagramu?

Tablet Polaroida
Tablet Polaroida
Tomasz Hamryszak

04.01.2013 17:00, aktual.: 04.01.2013 18:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polaroid zaprezentował tablet dla dzieci. Android 4.0 i wyższy obecny jest w coraz większej liczbie smartfonów. Jak niewidomi korzystają z Instagramu?

  1. Polaroid zaprezentował tablet dla dzieci. Polaroid, który starszym czytelnikom może kojarzyć się z wiekowymi aparatami fotograficznymi najwidoczniej idzie z duchem czasu. Producent wprowadził do swojej oferty 7-calowy tablet z Androidem 4.0 na pokładzie. Urządzenie w cenie 150 dol. przeznaczone jest dla młodszych odbiorców o czym świadczą design oraz preinstalowane aplikacje, która mają ułatwiać obsługę najmłodszym. Szczegóły na stronie producenta.
  1. jOBS w kwietniowym repertuarze kin. Film opowiadający o życiu Steve’a Jobsa trafi do kin w kwietniu. W rolę głównego bohatera wcieli się Ashton Kutcher, który wydaje się pasować idealnie do tej roli:
jOBS
jOBS
  1. Android 4.x coraz popularniejszy. Wygląda na to, że wysłużony Android 2.3 stopniowo zaczyna odchodzić na emeryturę. Choć jego udział jest znaczy (47,6%), to jego przewaga nie jest już tak widoczna jak poprzednio. Wersja 4.0 i wyższe zajmują obecnie 39,1% udziałów, a więc w ciągu najbliższych miesięcy powinny zdetronizować starsze wydanie systemu.
Android | fot. PhoneArena
Android | fot. PhoneArena
  1. Nextbook 7GP zaprezentowany. W przyszłym miesiącu do sprzedaży w cenie 130 dol. trafi tablet eFun Nextbook 7GP. Urządzenie wyposażone w 7-calowy wyświetlacz (1024 x 600 pikseli), dwurdzeniowy układ o taktowaniu 1,5 GHz oraz 1 GB pamięci RAM pracować będzie pod kontrolą systemu Android 4.1. Pełna prezentacja budżetowego tabletu odbędzie się podczas CES 2013.
  1. Złote numer i karty Play na licytacji WOŚP. W tym roku na licytację 21. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafią złote numery w Play oraz specjalne karty nanoSIM pokryte 24-karatowym złotem. Ich licytacja odbędzie się w dniu Finału, czyli 13 stycznia na antenie telewizyjnej. Dochód zostanie w całości przeznaczony na rzecz fundacji.
Złote karty | fot. blogplay.pl
Złote karty | fot. blogplay.pl
  1. Ruszył sklep z aplikacjami dla Raspberry Pi. Dzięki współpracy Fundacji Raspberry Pi i platformie dystrybucji gier IndieCity wystartował sklep z aplikacjami na platformę Raspberry Pi. Sklep PiStore jest otwarty, a więc każdy użytkownik może umieścić w nim swoje dzieło (w wersji płatnej lub darmowej). Aplikacje w PiStore zostały przystosowane do darmowego systemu Raspibian.
  1. Jak niewidomi korzystają z Instagramu? Okazuje się, że iOS jako system przyjazny osobom niepełnosprawnym można pozwolić takim osobom nawet na korzystanie z Instagramu. W tym przypadku zbawienna okazuje się funkcja VoiceOver. Tommy Eddison, popularny niewidomy vloger zaprezentował tę funkcję na własnym przykładzie:

How Blind People Use Instagram

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)