W skrócie: Windows Phone'y sprzedają się lepiej od iPhone'ów, 6,4-calowy smartfon Sony, Somersby nabija się z Apple'a

W skrócie: Windows Phone'y sprzedają się lepiej od iPhone'ów, 6,4-calowy smartfon Sony, Somersby nabija się z Apple'a27.03.2013 17:00
fot. youtube.com
fot. youtube.com

Microsoft chwali się wynikami sprzedaży Windows Phone'ów, Sony szykuje monstrualnego smartfona z 6,4-calowym wyświetlaczem, a Somersby w przezabawnej reklamie swojego jabłkowego napoju parodiuje zachowania pracowników sklepów Apple Store.

Microsoft chwali się wynikami sprzedaży Windows Phone'ów, Sony szykuje monstrualnego smartfona z 6,4-calowym wyświetlaczem, a Somersby w przezabawnej reklamie swojego jabłkowego napoju parodiuje zachowania pracowników sklepów Apple Store.

  1. Samsung sprzeda 70 milionów smartfonów w pierwszym kwartale 2013 roku? Wprawdzie pierwszy kwartał dopiero się kończy i żadne oficjalne wyniki finansowe nie zostały jeszcze podane, ale według wyliczeń analityków Samsung od początku roku co miesiąc sprzedaje 25 milionów smartfonów. Powinno się to przełożyć na przekroczenie bariery 70 milionów egzemplarzy w całym kwartale. Jeśli wynik się potwierdzi, będzie on o tyle imponujący, że Samsung w tym czasie nie wprowadził na rynek żadnego flagowego urządzenia.
  1. Tylko 20% aplikacji dla BlackBerry 10 przeportowano z Androida. Na dostępny dopiero od kilku tygodni system BlackBerry 10 (który wkrótce trafi również na polski rynek) można już pobrać ponad 100 000 aplikacji. Okazuje się, że tylko 20% z nich bazuje na wersjach androidowych, a pozostałe napisano od początku do końca z myślą o nowym systemie Kanadyjczyków. Trzeba przyznać, że wynik jest naprawdę imponujący, a firma zachęcając deweloperów do współpracy, odwaliła kawał dobrej roboty. Dla porównania: uruchomiony niemal 2,5 roku temu Windows Phone do dziś zgromadził 130 000 aplikacji.
  1. Windows Phone'y sprzedają się lepiej od iPhone'ów. Może i aplikacji na mobilne [del]okienka[/del] kafelki jest niewiele, ale nie przeszkodziło to systemowi w odnotowaniu naprawdę spektakularnego sukcesu. Microsoft ogłosił z dumą, że według danych zebranych przez firmę analityczną IDC słuchawki pracujące pod kontrolą systemu Windows Phone sprzedają się lepiej od iPhone'ów. Nieco mniej chętnie koncern przyznaje, że dane te dotyczą wyłącznie siedmiu krajów. A już w ogóle nie ujawnia tego, o które kraje chodzi...
  1. Polska reklama Nexusa 4. Jak zapewne wiecie, Nexus 4 oficjalnie trafił już do naszego kraju. Z tej okazji sieć Play przygotowała pierwszą polską reklamę najnowszego smartfona Google'a i LG. [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IKofhsEUKtA[/youtube]
  1. Sony szykuje 6,4-calowego smartfona? Wygląda na to, że japoński koncern zamierza powalczyć z Samsungiem na rynku phabletów. Według ostatnich przecieków Sony szykuje urządzenie o kodowej nazwie Togari, którego ekran będzie miał aż 6,4-calową przekątną. Note II z powodu 5,5-calowego wyświetlacza przez wiele osób nazywany jest paletką do ping-ponga. Zakupiony do kompletu Togari będzie mógł chyba spokojnie pełnić funkcję stołu.
  1. 4,7-calowy smartfon Amazonu. Wyprodukowane przez Amazon tablety z serii Kindle Fire na amerykańskim rynku radzą sobie całkiem nieźle. Według informacji podanych przez serwis DigiTimes firma postanowiła iść za ciosem i wzbogacić swoją ofertę o telefon z 4,7-calowym wyświetlaczem. Ma on trafić do sprzedaży w drugim kwartale 2013 roku.
  1. Somersby nabija się z Apple'a. Znany producent jabłkowego cydru wypuścił właśnie przezabawną reklamę swojego napoju, która parodiuje zachowania pracowników sklepów Apple Store. Świetne jest już samo hasło reklamowe: "less apps, more apples". [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Y3rNQ2pTyAY[/youtube]
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)