"W Unii jak w domu", czyli Plus i Plush nie pozostają w tyle

"W Unii jak w domu", czyli Plus i Plush nie pozostają w tyle

Korzystanie ze smartfona na wakacjach
Korzystanie ze smartfona na wakacjach
Źródło zdjęć: © depositphotos.com
Mateusz Żołyniak
14.06.2017 15:55, aktualizacja: 14.06.2017 18:02

Sieć Orange jako pierwsza wprowadziła nowe oferty roamingowe zgodne z zasadą "Roam Like At Home". Nieco później na podobny ruch zdecydowało się T-Mobile, a a następnie zmiany w ofercie zapowiedział Play. Plus nie będzie gorszy.

"W Unii jak w domu” w Plusie i Plushu

Polkomtel poinformował właśnie o tym, że od 15 czerwca 2017 roku wprowadza zmiany w ofertach roamingowych na terenie Unii Europejskiej oraz Norwegii, Islandii i Liechtensteinu. Zostały one przygotowane w myśl zasady "W Unii jak w domu" i mają dotyczyć wszystkich klientów sieci Plus i Plush.

Polkomtel:

15 czerwca Polkomtel wprowadza dla swoich klientów nowe rozwiązania dotyczące roamingu na terenie Unii Europejskiej oraz Norwegii, Islandii, Liechtensteinu. Zasada „W Unii jak w domu” w Plusie i Plushu oznacza, że klienci nie będą ponosili podczas swoich zagranicznych podróży dodatkowych opłat za korzystanie z połączeń głosowych, SMS, MMS i za usługi transmisji danych w ramach przyznanych pakietów roamingowych.

Operator jasno wskazuje, że dzięki nowym zasadom klienci z usług Plusa/Plusha będą na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego korzystać tak samo jak w Polsce. Oznacza to brak dodatkowych opłat za odbieranie i wykonywanie połączeń głosowych oraz wysyłanie wiadomości SMS i MMS, a także pakiety danych do wykorzystania na terenie UE.

Zmiany wprowadzone zostaną w ofertach abonamentowych i prepaidowych (na kartę). Dotyczy to zarówno usług głosowych, jak i internetowych.

Jak wygląda sprawa z pakietami danych?

Polkomtel szczegóły ofert roamingowych ma zamieścić na swojej stronie dopiero 15 czerwca, ale już teraz ujawniono kilka szczegółów dotyczących pakietów danych, które będą przyznawane klientom. Ich wielkość będzie zależeć od wysokości miesięcznego abonamentu. Przykładowo:

  • plan cenowy za 49,99 zł z pakietem 5 GB - klient w ramach tych 5 GB będzie mógł wykorzystać 2,6 GB na transmisję w UE;
  • plan cenowy za 69,99 zł z pakietem 10 GB - klient w ramach tych 10 GB będzie mógł wykorzystać 3,6 GB na transmisję w UE.

Operator dodał od razu, że po wykorzystaniu darmowych pakietów, za korzystanie z internetu będzie naliczania opłata dodatkowa w wysokości 4 gr za 1 MB. Więcej szczegółów na temat wielkości pakietów, w tym w ofertach na kartę, zostanie podanych 15 czerwca wraz z odpowiednimi regulaminami.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)