Wakacje ze smartfonem. Do czego przydaje się telefon w czasie urlopu?

Do czego przydaje się telefon w czasie urlopu?
Do czego przydaje się telefon w czasie urlopu?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

28.06.2023 17:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Smartfon to jedno z najważniejszych urządzeń elektronicznych, z których korzystamy na co dzień. W dzisiejszych czasach wiele mówi się o powszechnym w naszym społeczeństwie, zwłaszcza wśród ludzi młodych, uzależnieniu telefonu. Nie ulega jednak wątpliwości, że jest to urządzenie bardzo pożyteczne – o ile korzystamy z niego z głową! Smartfon bez wątpienia ułatwia nam życie i to nie tylko na co dzień, ale także w czasie urlopów spędzanych w nowych, nieznanych miejscach. Sprawdźmy, dlaczego smartfon jest przydatnym gadżetem!

Nowy wymiar wakacyjnej fotografii

Jeszcze kilkanaście lat temu, zanim na rynek trafiły pierwsze, wyposażone w dobrej jakości aparat telefony, zdjęcia wykonywaliśmy za pomocą aparatów fotograficznych. Te lepsze, robiące wysokiej jakości zdjęcia były dość duże, ciężkie oraz zajmowały cenne miejsce w naszym bagażu. Należało także o nich pamiętać przed wyruszeniem na wycieczkę, o czym wiele osób zapominało i tym samym pozbawiało się pięknej pamiątki – zdjęć z wyjątkowych, odwiedzonych w czasie urlopu miejsc. Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Pamiątkowe fotografie wykonamy bowiem za pomocą smartfona.

Nowoczesne telefony komórkowe są wyposażone w świetnej jakości aparaty. Za ich pomocą możemy robić profesjonalne, jakościowe zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, które będą stanowiły wspaniałą pamiątkę z wakacji. Ogromnym atutem smartfonów, którym zdecydowanie górują nad klasycznymi aparatami, są także ich niewielkie rozmiary – telefon i aparat w jednym mieści się bez problemu w małej damskiej torebce, kieszeni szortów czy w plecaku. Większość z nas ma także wypracowany nawyk zabierania ze sobą telefonu wszędzie, gdzie się wybiera – nie ma więc ryzyka, że o nim zapomnimy!

Prosta droga do celu

Zastosowanie współczesnych smartfonów dalece wykracza poza zamysł twórców pierwszego aparatu. W dzisiejszych czasach telefon to nie tylko urządzenie przeznaczone do komunikacji głosowej z innymi użytkownikami, lecz multifunkcjonalny sprzęt, którego zakres zastosowań jest bardzo szeroki i zróżnicowany. Jednym z bardzo przydatnych zastosowań smartfona jest nawigacja. Wielu kierowców na jego rzecz zrezygnowała ze standardowej nawigacji, poruszając się po mieście zgodnie z komunikatami płynącymi ze swojego urządzenia.

Smartfon jako urządzenie do nawigacji szczególnie przydaje się podczas urlopu, szczególnie jeśli wyruszamy do miejsca docelowego własnym autem. Mapy wskażą nam najkrótszą trasę prosto do celu, pomogą ominąć korki i miejsca, na których zdarzył się wypadek, a także ostrzegą przed radarem, pozwalając uniknąć mandatu. Na miejscu wykorzystamy je natomiast do szybkiego dotarcia do lokalnych atrakcji, znalezieniu najbliższego sklepu czy drogi powrotnej do miejsca zakwaterowania. Je z kolei także zarezerwujemy za pomocą smartfona!

Zakwaterowanie, jedzenie i atrakcje na ekranie

Jednym z podstawowych zastosowań współczesnego smartfona jest nawigowanie po internecie. Użytkownicy wykorzystują go m. in. do sprawdzania bieżących informacji, czytania artykułów, słuchania muzyki na serwisach streamingowych, a także planowania urlopów. W sieci działa szereg portali turystycznych, na których łamach można szybko i sprawnie wyszukać zakwaterowanie na urlop w wybranej lokalizacji oraz zarezerwować je praktycznie od ręki – bez względu na to, czy aktualnie przebywamy w domu czy poza nim!

Jednym ze szczególnie docenianych przez internautów stron jest www.nocowanie.pl – należąca do największego polskiego portalu turystycznego Nocowanie.pl. Strona jest przystosowana do potrzeb zarówno użytkowników komputerów, jak i turystów korzystających z urządzeń mobilnych – smartfonów i tabletów. Jej czytelny interfejs pozwala sprawnie poruszać się po zasobach portalu i w kilku prostych krokach zarezerwować nocleg. W serwisie na turystów czeka ponad 70 tys. ofert różnych kategorii noclegowych z Polski i Europy, w tym wiele dostępnych w opcji natychmiastowej rezerwacji.

Oprócz pomocy w rezerwacji zakwaterowania na urlop, smartfon jest bardzo użyteczny także w trakcie jego trwania. Za jego pomocą zamówimy jedzenie z dowozem do obiektu noclegowego lub z osobistym odbiorem, sprawdzimy, jakie atrakcje czekają na nas w najbliższej okolicy, poznamy zaplanowane na nadchodzące dni wydarzenia, a także zaopatrzymy się w wejściówki na nie, które będą dostępne na ekranie naszego urządzenia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)