Walki MMA oraz Pudzian na twoim iPhonie!

Walki MMA oraz Pudzian na twoim iPhonie!08.05.2010 17:16
Walki MMA oraz Pudzian na twoim iPhonie!
Zbigniew Kowal

Po wczorajszej walce Mariusza Pudzianowskiego (2-0-0) z Yusuke Kawaguchi (11-3-0) zastanawiałem się czy mój iPhone jest wstanie zaoferować mi coś na temat walk MMA. Oczywiście nie zawiodłem się na urządzeniu Apple’a.  Zgodnie z powszechnym trendem „There's An App For That” , znalazłem kilka interesujących aplikacji.

Po wczorajszej walce Mariusza Pudzianowskiego (2-0-0) z Yusuke Kawaguchi (11-3-0) zastanawiałem się czy mój iPhone jest wstanie zaoferować mi coś na temat walk MMA. Oczywiście nie zawiodłem się na urządzeniu Apple’a.  Zgodnie z powszechnym trendem „There's An App For That” , znalazłem kilka interesujących aplikacji.

Tak naprawdę, w App Store jest mnóstwo aplikacji poświęconym mieszanym sztukom walki, nie mniej jednak byłem ciekawy czy gala KSW oraz sam Pudzian zostaną w jakiś sposób odnotowane przez amerykańskie aplikacje. Okazało się, że walka Pudzianowskiego jak również Mameda Khalidova odbiła się szerokim echem również za oceanem.

411650379219338150

Pierwszą aplikacją jaką chciałbym Wam polecić jest MMAFighting, darmowy program który dostarczy Wam najważniejszych informacji ze świata MMA. Źródłem informacji jest witryna pod tym samym adresem www.mmafighting.com . Całkiem przejrzysty interfejs, pomeczowe komentarze, wywiady, przewidywania i co najważniejsze filmiki z walk to najważniejsze cechy tej aplikacji.  Co ciekawe, walka Pudzianowskiego została dość szeroko skomentowana – generalnie amerykanie przewidują, że Tim Sylvia zleje naszego strongmena. Czy widzieli walkę Mariusza, że tak twierdzą? Owszem, do artykułu dołączone są dwa filmiki, które można obejrzeć również na iPhonie. Jeden z nich wrzucam poniżej.

Nie będę ukrywał, że jestem znawcą tego sportu. Podobnie jak większość polaków dołączyłem do grona „wielbicieli” nie dawno. Sam nie jestem do końca pewien zasad panujących w MMA. W szczególności tych wszystkich dźwigni i duszeń w parterze. Na szczęście jest kolejna aplikacja, która co nieco wyjaśnia. Za darmo możecie pobrać aplikację MMA Grappling Lite, która jest swoistym kompendium wiedzy na temat ciosów i technik używanych podczas walk MMA. Wersja Lite oferuje kilka filmików ukazujących kilka sztuczek, ale pełny wachlarz ciosów można poznać dopiero po zakupie pełnej wersji – niecałe dwa dolary.

Na zakończenie polecam jeszcze jeden app. Tym razem jest to MMA Fan: Mixed Martial Arts & UFC Info. Bardzo sympatyczna aplikacja, pełna wiadomości, zdjęć, oficjalnych twitterowych kont zawodników MMA. Nie zabrało integracji z Facebookiem oraz galerii zdjęć modelek, które towarzyszą niemal każdej gali. Jest na czym zawiesić oko.

411650379219665830

Reasumując. Jeśli i Was zaciekawiły walki MMA i chcecie być na bieżąco w poczynaniach polskich i nie tylko zawodników, to wystarczy Wam do tego celu iPhone i kilka przyjemnych aplikacji. Swoją drogą jestem ciekaw, czy ktoś z Was oglądał walkę Mariusza na żywo.? Komentarze mile widziane.

Źródło: Simblog

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)