Czy zamierzasz korzystać z Netflixa? Podsumowanie ankiety

Czy zamierzasz korzystać z Netflixa? Podsumowanie ankiety

Netflix
Netflix
Źródło zdjęć: © shutterstock.com
Konrad Błaszak
15.01.2016 09:10, aktualizacja: 15.01.2016 12:40

Netflix wszedł niedawno do Polski. Niektórzy go pokochali, inni wytykają mu różne minusy, a jak jest z Wami?

Przed kilkoma dniami zapytałem Was, czy zamierzacie korzystać z Netflixa? W ankiecie wzięło udział 918 osób i takich odpowiedzi udzieliliście:

Czy zamierzasz korzystać z Netflixa?
Czy zamierzasz korzystać z Netflixa?

Niemal połowa ankietowanych - 45,75% (420 głosów) - zamierza korzystać z Netflixa, ale dopiero gdy biblioteka materiałów się powiększy. Na razie tylko część tytułów ma język polski, a wielu produkcji po prostu nie ma (w porównaniu do amerykańskiego odpowiednika tej usługi), więc zrozumiałe, że niektóre osoby mogą czuć się zawiedzione. Na drugim miejscu (37,47% - 344 głosy) są czytelnicy, którzy nie chcą oglądać seriali ani filmów na Netflixie. Najmniej, ponieważ tylko 16,78% ankietowanych (154 głosy) zdecydowało się na tę usługę i nie przeszkadzają im braki w ofercie.

Michał uznał, że zostanie z Netflixem, ale brakuje mu możliwości wyszukiwania produkcji z językiem polskim. Jeśli również macie ten problem to pod TYM linkiem znajdziecie wszystkie tytuły z napisami lub dubbingiem. Dla osób nie mających konta polecam wpis Mirona, który tam wyróżnił, co już można oglądać po polsku:

Michał :

Po próbnym miesiącu raczej zostanę z Netflixem, o ile zauważę, że z czasem, dość szybko zacznie przybywać materiałów (przynajmniej) z polskimi napisami.Generalnie jestem mocno zadowolony z aplikacji (oglądam używając PS4, iPada i telefonu z Androidem), wkurza mnie tylko jedna rzecz. Brak możliwości filtrowania materiałów po konkretnym dostępnym języku lektora i/lub napisów, ew. możliwość oznaczenia w Polsce materiałów posiadających polskiego lektora i/lub napisy.Aktualnie trzeba wchodzić w każdy film/serial oddzielnie i sprawdzać dostępne napisy. Jest to mega irytujące...

Hubert również nie rezygnuje z Netflixa, ale dzięki małym sztuczkom ma dostęp do dużo szerszej oferty:

Hubert:

Zostaję z Netflixem, ale płacę 9$ za plan z HD i w każdym momencie kiedy chcę, zmieniam przez wtyczkę do Chrome kraj i mam więcej filmów i seriali do wyboru, bo i tak oglądam po angielsku

Robson82 zwrócił uwagę, że na razie konkurencja dla tej usługi w Polsce jest bardzo mała:

robson82:

a ja oglądam i wolę netflixa niż inne polskie dziwolągi gdzie płaci się za pojedynczy film i jest masę reklam.... nie ma realnej konkurencji dla netflixa w PL

Jakub Sągajłło Frączkiewicz przypomina, że można korzystać z Netflixa w kilka osób:

Jakub Sągajłło Frączkiewicz:

Najdroższy pakiet na 4 osoby jest bardzo opłacalny, już w nawet z tą bazą filmów i seriali z jaką mamy do czynienia w chwili obecnej.13-14 zł miesięcznie to grosze za wygodę i świadomość, że policja nie zamknie serwisu jak było np z kinomaniakiem, za którego też wolałem od czasu do czasu zapłacić.

Mak77 cały czas jest w gronie niezdecydowanych, ponieważ dla niego alternatywą są pakiety telewizyjne:

Mak777:

Co do pytania z tematu, grubo się nad tym zastanawiam, generalnie i tak większość seriali i filmów oglądam w języku angielskim, żona na szczęście też nie ma z tym problemu. Więc jedno z zarzutów w moim wypadku odpada. Muszę tylko grubo przemyśleć, czy oferta jest na tyle wystarczająca i satysfakcjonująca, żeby zrezygnować z pakietu NC+ (pakiet extra+) i zastąpić go Netfilxem.

Oczywiście jest też sporo przeciwników tej usługi. Niektórzy, jak Jasiuc56, zwracali uwagę na cenę:

jasiuc56:

Cena jest nie do przyjęcia, powinna być o połowę mniejsza, czyli adekwatna do ceny w USA

A dla użytkowników PanMarian i Baron Von Yoloswag to po prostu mało interesujący wybór:

Baron von Yoloswag :

W obecnej formie to niezła lipa.

PanMarian :

Nigdy nie używałem i nie zamierzam.

Komentarzy na "nie" było dość mało, ale to prawdopodobnie dlatego, że najpopularniejsza wypowiedź należała do użytkownika DanSlenders, który obrazowo postanowił powiedzieć czy będzie oglądać Netflixa:

No tak średnio
No tak średnio© memy.pl

Na koniec warto wyróżnić komentarz Łukasza Skałby, który w tym czasie woli robić coś innego. Zapewne pisze nowe teksty!

Łukasz Skałba:

Ja tam wolę pozostać przy żadnej usudze i poświęcić zaoszczędzony czas na coś innego ;)

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)