#WaszymZdaniem: Czy korzystasz z etui na smartfony? [Wyniki ankiety]

#WaszymZdaniem: Czy korzystasz z etui na smartfony? [Wyniki ankiety]

Smartfon w etui
Smartfon w etui
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Miron Nurski
30.11.2015 11:08, aktualizacja: 01.12.2015 17:10

W ubiegłym tygodniu zapytałem Was, czy i jak zabezpieczacie swoje smartfony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Pora na podsumowanie.

Swoje głosy w ankiecie oddało nieco ponad 1800 osób. Oto wyniki:

Obraz

Większość z Was (58%; 1053 głosy) swoje smartfony chowa w pokrowcach

stark2991:

Zaznaczyłem pierwszą opcję w ankiecie ale to nie do końca prawda. Etui używam tylko w pracy bo tam mój telefon by po jednym dniu wyglądał fatalnie, poza pracą nie widzę sensu chować tak piękny telefon w ochraniacz. Poza tym mam szkło hartowane na ekranie jako ochronę przed upadkiem. Tyle wystarczy. Kiedyś tam pewnie obkleję telefon jakimś skinem jak na zdjęciu.Telefon to tylko rzecz, w dodatku ma nas cieszyć, upadnie to upadnie, wiadomo że szkoda ale nie ma co popadać w paranoję. Nie po to producenci starają się wyróżnić żeby potem każdy telefon tak samo wyglądał.

superbubson . :

[...] Na szczęście etui to coś co można użyć zaleznie od potrzeby. Czyli wybieram się na koncert, wycieczkę w góry czy inne miejsca gdzie wiem, że moje urządzenie będzie narażone bardziej niż na co dzień. Zakladam etui. Kiedy nie spodziewam się ponadstandardowych zagrożeń, korzystam ze smartfona który cieszy moje oczy dobrym wyglądem a moje ręce największym komfortem uzytkowania czyli takim jakim go pan Bóg, wróć producent stworzył [...]

tomp381 używa etui nie tylko dla ochrony, ale i do podniesienia walorów estetycznych swojego smartfona...

tomp381:

Na Note3 używam etui z powodu odpustowej brzydoty srebrzonej ramki a z powodów bezpieczeństwa "etui" stosuje gdzie indziej :)

... a Martin  uzupełnia w ten sposób funkcjonalne braku.

Martin  :

Generalnie nienawidzę pokrowców, ale plecków w iPhone używam tylko z jednego powodu - bezprzewodowe ładowanie. Nie interesuje mnie ochrona telefonu który zmieniam co 1-2 lata.

Kolega tpiapiac słusznie zauważa, że zadbany telefon łatwiej jest później odsprzedać.

tpiapiac:

Z reguły staram się chronić swoje urządzenia, co miałoby mi pomóc w ich późniejszej odsprzedaży. Wychodzę z założenia, że za urządzenie zadbane, choćby nie wiem jak słabe było, dostanie się więcej i pewnie nie jestem w tej myśli odosobniony [...]

Z kolei rz sięga po pokrowce ze względu na ergonomię.

rz:

Telefony bez etui są bardzo nieporęczne! Ja od zawsze kupuję najtańszy, gumowy etui z allegro i komórka od razu pewnie leży w dłoni i nie jest też już tak beznadziejnie cienka.

Po drugiej stronie barykady stoją przeciwnicy pokrowców (24%; 440 głosów)

High Hitler :

[...]Nie korzystam z żadnego pokrowca, folii, czy etui, przez co często wywołuję zdziwienie u moich znajomych. "Jak to? Masz iPhone za 3 tysiące i niczym go nie chronisz? Ja bym go zamknął do sejfu i obłożył poduszkami..." Także tego... chronię. Po prostu uważam, żeby mi nie spadł, nie daję byle komu do rąk, nie noszę z kluczami w kieszeni i nie wymachuję nim jak podłuczony:) Nie po to mam ładny telefon, żeby go szpecić.

Co ciekawe, skladak dodaje, że etui może się paradoksalnie przyczynić do uszkodzenia urządzenia.

skladak :

Nie używam. Raz, swój poprzedni telefon uszkodziłem właśnie przez pokrowiec. Dwa, to strasznie nieporęczne. Trzy, nie po to kupiłem ładny telefon (i jeszcze za ten wygląd dopłaciłem i go poprawiałem), żeby chować go w pokrowcu. Cztery, pewnie i tak go nie sprzedam jak kiedyś, kiedyś zechcę go zmienić, bo będzie mi szkoda za jakieś grosze :) [...]

Nie brakuje też osób, które chronią tylko ekran (16%; 287 głosów)

xadrian85 :

Nigdy nie preferowałem żadnych pokrowców. Staram się dbać o urządzenie, ale bez przesady. To one jest dla mnie, a nie ja dla niego. Natomiast od jakiegoś czasu zawsze kupuję szkło hartowane na ekran, odkąd na S4 złapałem kilka głębszych rysek.

Niezabezpieczenia wyświetlacza nie wyobraża sobie także Miyako_Witch.

Miyako_Witch:

[...] Zawsze mam jednak folię na ekran, nie tylko na telefonach, ale też na tabletach i odtwarzaczach mp3 [docinam]. Bierze się to po prostu ze specyfiki kobiecej torebki :P Ja się staram, naprawdę staram mieć porządek, ale jak wrzucone w pośpiechu, luzem, klucze porysują każdy wyświetlacz :D

Na koniec zostawiłem komentarz DanSlendersa, który zgarnął najwięcej plusów.

DanSlenders:

Ja nie mam nic do samej idei wkładania smartfonu do etui.Za to mam problem z hipokrytami, którzy psioczą na telefony z rzekomo tandetnego plastiku, a potem swoje wykonane ze szkła czy z metalu wkładają do gumiaka za dychę, bo to przecież troska, a nie tandeta.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)