#WaszymZdaniem: Jaki dodatek jest najbardziej pożądany w smartfonie za mniej niż 500 złotych? [Wyniki ankiety]

#WaszymZdaniem: Jaki dodatek jest najbardziej pożądany w smartfonie za mniej niż 500 złotych? [Wyniki ankiety]

Przyjaciele ze smartfonami na plaży
Przyjaciele ze smartfonami na plaży
Źródło zdjęć: © shutterstock.com
Konrad Błaszak
09.01.2016 15:42, aktualizacja: 09.01.2016 16:42

Smartfony za mniej niż 500 złotych są z każdym kwartałem coraz ciekawszym wyborem na rynku, ale nadal wiele im brakuje. Zdecydowaliście już co Waszym zdaniem powinno być w nich kluczowe.

Kilka dni temu zapytałem Was: jaki dodatek jest najbardziej pożądany w smartfonie za mniej niż 500 złotych? W ankiecie wzięło udział 737 osób i odpowiedzi prezentują się następująco:

Obraz

Według wyników ankiety najważniejsze są dwie rzeczy, które przez cały czas walczyły o pierwsze miejsce. Ostatecznie wygrała bardzo duża bateria, która powinna zapewnić co najmniej 2 dni pracy (195 głosów - 26.46%), a tuż za tym znalazło się zapewnienie aktualizacji przez 2 lata (180 głosów - 24.42%). Jedynie jeszcze ponadprzeciętnie dobry aparat zainteresował większą liczbę osób (112 głosów - 15.2%). Reszta elementów była zdecydowanie mniej popularna:

  • Metalowe/szklane wykonanie - 89 głosów (12.08%);
  • Ekran FullHD - 68 głosów (9.23%);
  • Zwiększona wytrzymałość/wodoszczelność
  • Czytnik linii papilarnych - 36 głosów (4.88%);
  • Dostępność wielu wersji kolorystycznych - 11 głosów (1.49%)

W swoich komentarzach zwracaliście uwagę na jeszcze kilka elementów, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się w ankiecie. Najpopularniejszym było dobrze napisane oprogramowanie, które zapewniłoby odpowiednią wydajność:

laser raptor :

No, jak dla mnie, to w ankiecie brakuje odpowiedzi „dobrze napisane oprogramowanie”.

W smartfonie za 500 zł to przede wszystkim ten element powinien zostać dopieszczony. Co komu po dużej baterii, czy metalowej obudowie, jak smartfon sypie błędami, i muli po paru miesiącach użytkowania.

superkacper:

A co do aktualizacji to ja wolałbym jedną, dobrze dopracowaną wersję po wyjęciu z pudełka niż aktualizację po roku, uśmiercającą produkt.

Poza tym macie też inne oczekiwania:

AVS:

Za mniej niż 500zł najbardziej pożądana jest DOSKONAŁA jakość połączeń głosowych, a nie wymienione w ankiecie pierdółki...

Pan Zgrywus:

A gdzie odpowiedz "2GB RAM-u"?

Michał Mielnik :

Zagłosowałem na baterię. Być może wiele zależy od oprogramowania, ale umówmy się - przy telefonie za 500 zł nie można oczekiwać, że producent będzie poświęcać uwagę na aktualizacje. Takie telefony są często wypuszczone i zostawione same sobie, dlatego by sprostać wymaganiom zwykłego użytkownika, dobrze by było, żeby bateria trzymała te 3 dni albo więcej, bo pierwsze, co można usłyszeć od ludzi mających po raz pierwszy smartfona, to właśnie narzekania na baterię.

Jeden z użytkowników zwrócił też uwagę, że na tej półce cenowej dobrym wyborem są smartfony z systemem Microsoftu, ponieważ ich nie dotyka problem braku aktualizacji:

kubaWP :

czemu tyle głosów na aktualizacje?? a microsoft ?? pamięta ktoś o Windowsie ?

A ciche życzenie wszystkich wyraził Skladak:

skladak:

Czego oczekuję od telefonów za 500 zł? Że nie będę musiał ich używać ;)

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)