#WaszymZdaniem: Czy stawiasz Huaweia na równi z Apple'em, Samsungiem, LG i innymi renomowanymi markami? [Wyniki ankiety]

#WaszymZdaniem: Czy stawiasz Huaweia na równi z Apple'em, Samsungiem, LG i innymi renomowanymi markami? [Wyniki ankiety]

Huawei P8
Huawei P8
Konrad Błaszak
08.12.2015 09:04, aktualizacja: 08.12.2015 10:13

W zeszłym tygodniu Miron zapytał Was, czy stawiacie Huaweia na równi z Apple'em, Samsungiem, LG i innymi renomowanymi markami. Czas sprawdzić, co sądzicie.

Ponad 1600 osób zdecydowało się odpowiedzieć na to pytanie, a wyniki są następujące:

Obraz

Nieco więcej niż połowa, ponieważ 58,88% (971 głosów) stawia Huaweia na równi z innymi topowymi markami

Co ciekawe, w komentarzach nie znalazłem ani jednego w pełni pozytywnego komentarza dotyczącego tego producenta. Mimo przewagi w głosowaniu, komentarze zdominowały osoby będące na nie. Zanim do nich przejdę zobaczcie najbardziej pozytywne wypowiedzi o Chińczykach. Zdzisław Dyrman zauważa, że problemem często nie są same urządzenia:

Zdzisław Dyrman :

Telefony robią nawet niezłe ale niestety nie zapewniają im żadnego wsparcia. Zero aktualizacji. Tzn. potrafią zapowiadać i obiecywać ale na tym się kończy.

Piotr Okk słusznie zauważył, że to nadal dość młoda marka w topie:

Piotr Okk :

Produkty robią coraz lepsze i model P8 jest idealnym tego przykładem, jednak jeszcze zbyt mało czasu upłynęło by nazwać sprzęt markowym, bo właśnie dopiero od P8 można powiedzieć, że producent podąża w dobrym kierunku, a ten model miał premierę dopiero w tym roku.

Tomek Karaśkiewicz przypomniał, jak nadal wiele osób postrzega Huaweia:

Tomek Karaśkiewicz :

Marka postrzegana przez pełno gównianych modeli, każdy pamięta rozdawane gówno z reklamy wojewódzkiego w play, jak słyszysz hułajłej to od razu masz przed oczami chińską tandetną zabawkę....gorsza od np meizu czy xiaomi, mimo iż takie produkty jak mate 7, honor 6/7, mate s i nadchodzący mate 8 to doskonałe produkty....ale jest też nexus, który jest porażką tej firmy. Poza tym robili i robią najszybciej psujące się modemy.

Ciężko również nie zgodzić się ze zdaniem Matt Damnati. Sam znam wiele osób, które nie postawiłyby na żadnego chińczyka, chociaż w życiu nie trzymały takiego telefonu w ręce:

Matt Damnati :

jestem pewien, że ci co negatywnie wyrażają się o Huawei (i w dodatku stawiają niżej niż Samsung), nigdy nie trzymali telefonu tej marki w rece, a tym bardziej nie widzieli płynności ich działania

"Jedynie" 41.12% osób uważa, że Huawei nadal jest producentem drugiej kategorii

Napisałem jedynie, ponieważ jak już wspominałem po przejrzeniu komentarzy można odnieść całkiem inne zdanie. Tam zdecydowana większość osób wytyka Huaweiowi liczne wady i jasno stwierdza, że do liderów mu jeszcze sporo brakuje.

Stały czytelnik stark2991, który zdobył najwięcej Waszych głosów zwrócił uwagę na kopiowanie innych i brak innowacyjności:

stark2991 :

Dla mnie też Huaweii wciąż jedną nogą tkwi w Chinach. Nadal zbyt mało tam Huaweii a za dużo podpatrzonych rozwiązań innych marek (design, nakładka), do tego jak tutaj zostało wymienione nadal są braki w hardware i wpadki (aktualizacje, jakość wykonania). Nie, zdecydowanie nie jest to konkurencja dla Samsunga, dla mnie Huaweii stoi za Apple, Samsungiem, LG, Sony i HTC

Drugi pod względem popularności był komentarz Barona von Yoloswaga, który napisał także o tym, że wynajmowanie gwiazd nie zmieni drastycznie sytuacji, ponieważ często prywatnie używają one iPhone'ów. Wspomniał on też, że Chińczycy zaczęli wyceniać się coraz drożej, chociaż moim zdaniem ceny ich produktów nadal są dość atrakcyjne.

Baron von Yoloswag :

Po jakości jaką zaprezentowali w nowym nexusie, stanowcze nie, i kupowanie sobie sławnych ludzi do promocji swoich produktów nic tutaj nie zmieni. Kogo oni chcą nabrać? Lewy z żonką napewno używa iphonów. 90% polskich celebrytów lata pewnie na ip. Ja kupuję samsunga za hardware, a nie za logo. Żaden inny producent nie oferuje takiego wyświetlacza, aparatu i specyfikacji w podobnej cenie na androidzie. Jedyną konkutencją jest tutaj apple. Huawei to zwyczajny sprzętowo średniak, a ceny jego telefonów niewiele odbiegają od samsunga. Czemu nie dołożyć 3 stówek do samsunga, który kasuje Huaweia pod każdym względem? Telefony huaweia są nawet droższe od lg...

Qlimax dorzuca również, że brak jest firmie z Państwa Środka wyjątkowości i czegoś charakterystycznego:

Qlimax:

Huawei to zlepek podpatrzonych u innych rozwiązań - nie koniecznie najlepszych.Brakuje czegoś charakterystycznego, co by tą markę wyróżniało, co dałoby poczucie, że ich telefon jest czymś wyjątkowym na rynku.Na dzień dzisiejszy dla mnie jest za mało Huaweia w Huaweiu żeby mogli być stawiani na równi z Apple'em, Samsungiem, LG i innymi renomowanymi markami.

Mimo mało pozytywnej opinii Cris xd wyraził to co czuje większość maniaków smartfonów. Huawei jeszcze nie jest na równi z Apple'm czy Samsungiem, ale potencjał na to ma ogromny:

Cris xd :

Nie ma mowy żeby był to producent urządzeń klasy "A".To wciąż chinol, który oferuje produkty szybko starzejące się, niezbyt dobrej jakości. A do tego kopiują konkurencję na potęgę..Ale, szybko się rozwijają i w przyszłości mogą namieszać na rynku.

Sam zgadzam się najbardziej ze stwierdzeniem DanSlendersa, według którego Huawei jest nieco pośrodku tych dwóch odpowiedzi:

DanSlenders :

A gdzie jest trzecia opcja?Prawda leży gdzieś po środku i właśnie tam jest dla mnie Huawei. Ich smartfony mają swoje wady, ale produkt drugiej kategorii nie miałby trzeciej największej sprzedaży na świecie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)