Watykan rozdaje iPody pielgrzymom!

Watykan rozdaje iPody pielgrzymom!

Watykan rozdaje iPody pielgrzymom!
Zbyszek Kowal
26.06.2011 05:42, aktualizacja: 26.06.2011 07:42

Jeżeli wybieracie się na pielgrzymkę lub po prostu zamierzacie odwiedzić Watykan tego lata, to musicie wiedzieć że czeka tam na Was nowa, nieznana dotąd atrakcja. Stolica Apostolska rozdaje pielgrzymom iPody które ułatwiają zwiedzanie Bazyliki.

Informacje te brzmią niewiarygodnie, ale rzeczywiście taka sytuacja ma miejsce. Każdy z odwiedzających może skorzystać z pomocy nowych technologii. Zamiast słuchać jednego z wielu przewodników, można na zwiedzanie zabrać iPoda, który w multimedialny sposób ( wgrana aplikacja) przybliży najważniejsze informacje o Bazylice św. Piotra.

Obraz

Księża mają nadzieję, że nowa forma zwiedzania pomoże dotrzeć do nowych wiernych, których umysły otwarte są na nowinki technologiczne. Innym dość prozaicznym zastosowaniem iPodów jest chęć obniżenia hałasu wewnątrz świątyni jaki jest generowany przez setki przewodników przemawiających w różnych językach.

Eksperyment z iPodami prowadzony będzie do końca tego roku. Później zapadnie decyzja co dalej. Warto również dodać, że Watykan wypożycza iPody pod zastaw paszportu lub prawo jazdy. Ciekawe tylko czy jest to odpowiednie zabezpieczenie przed cwanymi złodziejami. I jak się Wam podoba taka inicjatywa?

Źródło: christianpost

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)