Twoje komendy głosowe w nawigacji. Nowa funkcja aplikacji Waze

Twoje komendy głosowe w nawigacji. Nowa funkcja aplikacji Waze

Waze od jakiegoś czasu "mówi" głosem Mr. T, a teraz może wydawać polecenia głosem użytkownika
Waze od jakiegoś czasu "mówi" głosem Mr. T, a teraz może wydawać polecenia głosem użytkownika
Mateusz Żołyniak
10.05.2017 13:57, aktualizacja: 10.05.2017 15:57

Najnowsza aktualizacja programu Waze umożliwia użytkownikom nagranie własnych komend głosowych. Poważnie. Oto jak tego dokonać.

Producenci nawigacji krok po kroku i twórcy aplikacji tego typu od dawna starają się wyróżnić swoje produkty na tle konkurencji. Nie chodzi jedynie o dodawanie funkcji, których nie oferuje konkurencja, ale i urozmaicenie wrażeń z korzystania z danego rozwiązania. Dotyczy to szczególnie komend głosowych.

Waze będzie wydawać komendy głosem użytkownika

Firmy od dawna prześcigają się w zatrudnianiu nietypowych lektorów, którzy użyczają swojego głosu w ich programach do nawigacji. Dzięki temu jadąc samochodem można słuchać komend wydawanych przez Yodę, Dartha Vadera, Mr. T z "Drużyny A", Arnolda Schwarzeneggera czy GlaDOS, sztucznej inteligencji z gier "Portal".

Głos Wiedźmina Geralta w Nawigacji NaviExpert!

Na naszym podwórku jakiś czas temu błysnęła firma NaviExpert, która we współpracy z CD Projekt RED umożliwiła użytkownikom słuchanie głosu Geralta z Rivii, czyli popularnego wiedźmina z książek Sapkowskiego i gier komputerowych. Waze, które wcześniej chwaliło się zaangażowaniem wspomnianego już Mr. T, obrało teraz nieco inną drogę.

Firma wprowadziła aktualizację swojej aplikacji na Androida, która umożliwia użytkownikom nagranie własnych komend głosowych. Podczas jazdy można więc nie tylko słuchać samego siebie lub swojego modulowanego głosu, ale i poleceń wydawanych przez żonę, dziewczynę czy dziecko, co powinno przypominać użytkownikom o bezpiecznej jeździe.

Jak nagrać własne komendy w aplikacji Waze

Z Waze korzysta już ponad 80 mln osób na całym świecie, więc jeżeli należycie do tej grupy, to w pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy macie najnowszą wersją programu (z 5 maja). Jeżeli nie korzystaliście jeszcze z programu, to znajdziecie go w sklepie Google Play.

Waze - nagrywanie własnych komend głosowych
Waze - nagrywanie własnych komend głosowych

Nagranie poleceń możliwe jest z poziomu dedykowanej zakładki. Należy wejść w ustawienia i z opcji zaawansowanych wybrać "Dźwięk i Głos", a następnie kliknąć w opcję "Rejestrator komend". Teraz wystarczy tylko uruchomić tę funkcję i zabrać się za nagrywanie poleceń.

Waze - nagrywanie własnych komend głosowych
Waze - nagrywanie własnych komend głosowych

Komend jest sporo, więc może zająć to chwilę. Należy przy tym pamiętać, że każda z nich ma określony czas odtwarzania (od 3 do 6 sekund), więc nie można nagrać rozbudowanych zdań. Te komendy, które nie zostaną nagrane, będą oczywiście odtwarzane głosem standardowego lektora.

Nowa funkcja dostępna jest obecnie w wersji Waze na Androida, ale w niedalekiej przyszłości trafi być może również do wersji na smartfony Apple'a.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)